ЕП Грац: Пораз Србије од Белорусије

У првој утакмици Европског првенства у рукомету репрезентација Србије поражена је од Белорусије 35:30 (16:15).
Рукометни савез Србије

Заслужен пораз Србије на старту Првенства. Белорусија је била бољи ривал, бржи, мотивисанији и уигранији. Пробијали су на свим позицијама одбрану Србије а одбрана им је била далеко чвршћа.

Очекивало се да ће Србија смоћи снаге да дође до брже игре у другом делу меча и победи реално најслабијег ривала у групи, то се није догодило. Одиграли су још слабије у другом делу меча.

Чак ни играча више нису могли да реализују, једноставно ништа није функционисало како треба.

У првом полувремену Белоруси су били за нијансу бољи, Србија није искористила седмерац, и неколико контри, а у време када је имала два играча више постигла је само један гол. Лоше прво полувреме имао је Богдан Радивојевић који је промашио седмерац и неколико шутева.

Белоруси су водили од почетка меча па до краја а Србија није искористила своје одличне прилике.

Потпуно заслужена победа Белоруса на старту Европског првенства.

У другом колу Србија се 11. јануара састаје са Црном Гором, а два дана касније играће против Хрватске.

Белорусија-Србија 35:30 (16:15)

ГРАЦ: Штадхале у Грацу, судије: Сантош и Фонсека (Португал). Искључења: Белорусија 9, Србија 3.

БЕЛОРУСИЈА: Матскевич, Салдаценка, Брука, Кулеш 5, Шилович 5, Пуковски 3, Никуленко 4, Шумак, Јуринок 3, Баранај 2, Лукијанчук 1, Падшивалај, Каралек 9, Ваилупај 2, Бокан 1, Гајдученко.

СРБИЈА: Цупара, Иванишевић, Мошић, Вујић 4, Сретеновић 5, Црноглавац 2, Ђукић 1, Пешић, Радивојевић 6, Н. Илић 2, Пушица 2, В. Илић 2, Николић, Кукић 1, Зеленовић 4, Марсенић 1.