ЕП Хрватска: Пораз Србије од Норвежана

Рукометна репрезентација Србије поражена је од слекције Норвешке у првој утакмици друге фазе Европског првенства у Хрватској, у оквиру Групе 1 – 27:32 (17:17).
Rukometasi Srbije/RSS

Србија се одлично носила са вицешампионом света у првом полувремену.

Да су смањили техничке грешке резултат је могао бити у корист орлова. Србија је слабо користила играча у више у нападу, правила кораке и фаулове док су противници желели брзу игру и правили контранападе.

Међутим Србија је појачала одбрану, а разиграо се млади Јовановић и понео је своје искусније саиграче за егал на полувремену 17:17. Код Норвешке најефикаснији је Сагосен са шест голова.

За девет минута у другом делу игре Норвежани су брзом игром направили 7:2 за 19:24. Успела је Србија за кратко да смањи на три разлике али је чврста одбрана Норвежана натерала српске играче на грешке и разлика је повећана на 23:28. Голман Норвешке Бергунд одбранио је неколико шутева играчима Србије и допринео да Норвежани постигну неколико брзих голова за 26:32.

На крају Србије није издржала темпо Норвежана за 27:32.

Србија - Норвешка 27:32 (17:17)

ЗАГРЕБ: Дворана Арена, судије: Фонсека/Сантос (Португал).

СРБИЈА: Цупара (14 одбрана), Иванишевић, Шешум 5, Вујић, Ђукић 4, Бељански 5, Ненадић 4, Радивојевић, Марковић 1, Ђорђић, Илић 2, Црноглавац, Јовановић 2, Зеленовић 3, Марсенић 1, Обрадовић.

НОРВЕШКА: Кристенсен (1 одбрана), Бергурд (13 одбрана), Сагосен 8, Мирхол 3, Јакобсен, Тонесен 3, Јондал 4, Бјорнсен 8, Гулеруд 1, Сорхејм, Јохансен 1, О'Саливан 3, Танген, Реинкинд 1, Род, Хансен.