ЕП: Лоше друго полувреме за нови пораз Србије

Рукометна репрезентација Србије поражена је од слекције Норвешке у првој утакмици друге фазе Европског првенства у Хрватској, у оквиру Групе 1 – 27:32 (17:17).
srbija norveska, Fonet

(Од нашег специјалног извештача)

ЗАГРЕБ: Арена, гледалаца: 3.000, судије: Сантос и Фонсека (Португалија), седмерци: Србија 3 (3), Норвешка 3 (3),  искључења: Србија 8, Норвешка 6 минута.

СРБИЈА: Цупара (14 одбрана), Шешум 5, Вујић, Ђукић 4, Бељански 5, Ненадић  4 (1), Радивојевић, Марковић 1, Ђорђић, Н. Илић 2 (2), Црноглавац, Јовановић 2, Зеленовић 3, Марсенић 1, Обрадовић, Иванишевић.

НОРВЕШКА: Сагосен 8, Мирхол 3, Јакобсен, Тунесен 3, Кристијансен (1 одбрана), Јоендал 4, Бјернсен 8 (3), Гулерд 1, Сурхеим, Јоханесен 1, О'Саливан 3, Танген, Реинкинд 1, Бергеруд (13 одбрана), Руд, Хансен.

Рукометна репрезентација Србије  је остварила нови, релативно убедљив пораз на овом Европском првенству од вицешампиона света Норвешке, показавши за нијансу можда мали помак у односу на досадашња бледа издања (осим 20-ак минута утакмице са Исландом). Није их подигла победа у претходном сусрету и неочекивани пласман у други круг, у доброј мери захваљујући другима.

У првом полувремену одржавали смо резултатску равнотежу, највише захваљујући храбром и поузданом голману Владимиру Цупари и чињеници да су Норвежани чували снагу за друго полувреме. У нападу смо имали поуздане бекове Жарка Шешума, Петра Ненадића и Немању Зеленовића, али, по обичају, у одбрани смо деловали као почетници. Нисмо успели да искористимо сјајне интервенције Цупаре, а у другом полувремену, после почетног вођства, уследио је десетоминутни тајац, у којем су Норвежани, после серија 5:0 стекли предност од четир -пет голова коју су успешно одржавали. Пролазили су кроз нашу зону са лакоћом, углавном у њеној средини проналазећи вишак, који су, по правилу, претварали у гол.

Цветковић: Задовољан сам, парирали док смо имали снаге...

Селектор репрезентације Србије Јовица Цветковић задовољан је приказаном партијом у поразу од Норвешке (32:27) на Европском првенству и поручио да је недостајало снаге његовим рукометашима за бољи резултат.

"Честитао бих Норвешкој на победи. Задовољан сам са оним што је моја екипа пружила на терену. Да не заборавимо играли смо против светских вицешампиона после три тешке утакмице и не пуно дана за одмор. Док је било снаге, парирали смо", рекао је Цветковић после меча, а преноси сајт РСС.
Србија је трећим поразом дефинитивно остала без шансе за пласман у полуфинале, али Цветковић каже да се екипа дати све од себе против Француске и Белорусије.

"Играли смо добро у фази напада у неким сегментима који су фалили раније. У овом моменту и околностима ово је добар резултат за нас. Имамо четири дана паузе за регенерацију и припрему наредна два меча у којима нећемо ући са белом заставом. Покушаћемо да урадимо што више".
Капитен Жарко Шешум истиче да морају да се извуку поуке из меча са Норвешком.

"Одлучујући моменти десили су се почетком другог полувремена, када су Норвежани постигли серију лаких голова и направили разлику. Дали смо максимум, добро смо играли против једног од најбољих тимова на свету и можемо да извучемо неке позитивне ствари из овог меча", казао је Шешум.
Српски рукометаши у понедељак играју следећу утакмицу против Француске.

Све оно што је било лоше у нашој репрезентацији на претходним утакмицама, на овој смо демонстрирали као градиво у корист противника. Предност Норвежана је расла у доброј мери захваљујући и голману Тробјорну Бергерудсу, који је узвраћао нашем Цупари истом мером.

На крају, пет голова у корист Норвежана, који се нису много презнојили, делујући као строги учитељ према непослушним ђацима.

Чини се да пласман у други круг, када већ нисмо извукли поуке из ранијих грешака, није донео неку корист српском рукомету. Бојимо се, само, да ћемо оваквим издањима претрпети болне поразе од Француске и Белорусије.