Орлови славили у Аустрији

Сениорска репрезентација Србије савладала је селекцију Аустрије 34:32 (15:19) у првом пријатељском одмеравању снага у Тулну.
Srbija/RSS

Дуел у оквиру ЕХФ недеље припао је изабраницима селектора Јовице Цветковића, који су одиграли одлично друго полувреме, надокнадили -5 (24:19) и на крају дошли до тријумфа.

Пресудила је серија 5:1 у последњих пет минута после вођства Аустријанаца 31:29. Одличном одбраном, распуцани у нападу, српски рукометаши дошли су до нове победе у гостима у новом мандату Јовице Цветковића, после Пољске и Румуније у квалификацијама за Европско првенство.

Како су завршили, тако су Вујин, Шешум и друштво започели меч. После 15 минута, водили су "орлови" 11:8, али је тајм-аут селектора домаће селекције, Патрекура Јоханесона, преокренуо ствари на терену до краја полувремена.

Други меч са Аустријанцима је на програму у суботу у 20.15 часова у Зудштаду.

Аустрија - Србија 32:34 (19:15)

АУСТРИЈА: Херман 2, Божовић 2, Фримел 7, Вебер 10, Зајнер 2, Фруштук 1, Јелинек 3, Кандолф 4, Билик 1.

СРБИЈА: Шешум 3, Обрадовић, Црноглавац, Ђукић 3, Радивојевић, Марковић 6, Илић 3, Рнић 6, Милосављев, Цупара, Ћирић, Бељански 4, Марсенић 1, Стевановић 1, Вујин 7.