Плеј-оф Суперлиге: Првенац Новосађана

Рукометаши Војводине забележили су прву победу у плеј-офу. Актуелни шампиони били су бољи од Металопластике, а славили су на искуство и физичку доминацију, искористивши сваку шансу коју су добили.
Miloš Grozdanić nepogrešiv sa sedam metara/RK Vojvodina

После брза два поготка Грозданића, очекивало се да ће Војводина од почетка држати конце игре у рукама, али је Металопластика узвратила преко Трнинића и Воркапића и направила преокрет за високо вођство - 8:4. Домаћи су били исхитрени у нападу, у раној фази утакмице направили су чак шест грешака што им се светило после спорог враћања у одбрану. Одржавали су Шапчани вођство све до последње трећине уводног дела игре, а тада је актуелни шампион стегао обруч испред свог гола и коначно заиграо како уме. Зона је добила чврстину уласком Чагаља, а његова два гола, код којих је користио физичку доминацију, довела су Новосађане у контролу резултата и одлазак на одмор с два гола вишка (14:12).

Брзо су Шапчани ухватили прикључак (14:14), а уследио је период добрих одбрана на обе стране и мало голова. Воша је усмерила игру на пивоте и користила физичку предност, а седмерацима Грозданића су повели 18:15. Гости су заостатак истополи за два минута, Арсић на голу и разиграни Воркапић били су довољни за ново изједначење (18:18). Грозданић је био непогрешив са седам метара, али је то било довољно само за егал, све до контре Вучковића и 24:22. Головима Јовановића и Вучковића Воша је сачувала предност и дошла до прве победе у плеј-офу.

М. Р.

Војводина – Металопластика 27:25 (14:12)

НОВИ САД: Хала СЦ Слана бара, гледалаца: 300, судије: Марић и Машић. Седмерци: Војводина 9 (9). Искључења: Војводина 8, Металопластика 2 минута.

ВОЈВОДИНА: Веркић, Надовеза 1, Перовић, Станковић 1, Чагаљ 2, Јовановић 2, Бојанић, Грозданић 11(9), Ратковић 3, Николић 1, Стојановић 1, Томић, Вучковић 5, Јелић, Радовић, Радичевић.

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Митровић, Арсић, Трнинић 2, Гојковић 1, Матичић 3, Писарић, Воркапић 9, Милић 1, Дошен, Брајовић 5, Јездимировић, Митровић, Ђукић 2, Бомаштар, Тодоровић, Тркуља 2.

Војводина – Металопластика      27:25

Железничар – Динамо        30:26

Партизан – Ц. звезда 32:28