ПЛЕЈ–ОФ СУПЕРЛИГЕ РУКОМЕТАША Први, безболан пораз шампиона

НИШ: Оверили су рукометаши Војводине седму узастопну титулу пре четири дана па је пораз од Железничара у претпоследњем колу, први који су Новосађани доживели у Суперлиги, био без икаквих последица.
Rukometaši Vojvodine dva kola pre kraja odbranili titulu Foto: Dnevnik.rs

ЖелезничарВојводина 28:25 (15:14)

Нишлије, које се боре за другу позицију на табели која води у регионалну СЕХА лигу, коначно су ове сезоне савладале Војводину после четири изгубљена меча и једног ремија. Желели су црвено–бели да заврше плеј–оф максималним учинком са свих 10 тријумфа, али су ипак у овом сусрету препустили бодове Железничару.

Стратег шампиона са Слане баре Борис Ројевић најавио је да ће његов тим играти опуштено и за публику у преостала два кола, као и да ће видети како ће играчи изгледати на терену после прославе укупно осме титуле. Очигледно је да је то оставило трага на новосадску екипу, али далеко од тога да ће им на томе неко замерити с обзиром на то да иза себе имају најуспешнију сезону у историји клуба. У игри су били изузетно битни бодови за Нишлије, па су домаћи одлучно и кренули по њих у јучерашњем мечу. После првих 15 минута Воша је водила 9:5, али се Железничар повратио, држао је егал и до одласка на одмор успео је да преокрене (15:14). У наставку је одржавао предност од три гола и с том разликом је и закорачио у последњих 10 минута. Успели су гости да се на четири минута до последњег судијског звиждука приближе на само гол заостатка (26:25), али су Нишлије са три поготка отклониле сваку сумњу око победника сусрета. Војводини преостаје да следећег викенда у последњем колу угости Металопластику и да пред својим навијачима подигне пехар који већ седму годину остаје у Новом Саду.

К.Б.

НИШ: Хала „Душан Радовић“, гледалаца: 300, судије: Боричић, Марковић (Београд). Седмерци: Железничар 9 (6), Војводина 9 (6). Искључења: Железничар 8, Војводина 4 минута.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Матовић, Миловановић, Сретеновић 4, Мађар, Вејин 4, Милосављевић, Живковић 8 (5), Спасић, Горела, Марковић 2 (1), Јевтић 7, Кљајић, Пижурица, Павловић 3, Коцић, Бабић.

ВОЈВОДИНА: Овчина 1, Милић, Мирковић 3, Перовић, Анђелковић, Јелић, Илић 6 (4), Маријанац 2, Ратковић, Томић 6, Станковић 1, Тркуља 3, Веркић, Милашевић, Грозданић 3 (2), Вучићевић.