Плеј-оф Суперлиге Србије: Војводина на шампионском путу

Рукометаши Војводине, за свега три дана, забележили су и другу победу у Београду. После Партизана, пала је и Црвена звезда с којом су на старту плеј-офа Новосађани играли нерешено, али су се јуче искупили за кикс с почетка доигравања.
Nenad Vuckovic u akciji

Војводина је кренула силовито, вођена брзим нападима Трифковића, Стањковића и Грозданића дошла је до уводног осетног вођства. Константно је актуелни шампион повећавао вођство, које је пред крај полувремена износило пет голова (13:8), а до одмора и свих шест (17:11).

У наставку виђена је слична слика, с тим што су се, уз већ поменути разиграни трио црвено-белих, разиграли искусни Надовеза и Вучковић и Новосађани су победнички брод водили у мирну луку. Покушавала је Звезда у неколико наврата да се врати у сусрет, имала и серију 3:0, али је одбрана Воше била одлична, са командантом Веркићем па су се Новосађани с нова два бода осамили на другој позицији на табели.

М. Р.

Црвена звездаВојводина 22:30 (11:17)

БЕОГРАД: Хала СЦ “Шумице”, гледалаца: 250, судије: Марић (Панчево), Машић (Зрењанин). Седмерци: Црвена звезда 4 (3), Војводина 3 (2). Искључења: Црвена звезда 6, Војводина 6 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рајичевић, Радисављевић, Пејчиновић (2 одбране), Ђурковић, Љубеновић, Зејак 3, Мандић, Д. Бабић 2, А. Бабић 3(2), Бугариновић 2, Шотић 4, Пешић, Кљајић 1, Чоловић (3 одбране), Милосављевић 4(1), Ивановић 3.

ВОЈВОДИНА: Веркић (13 одрана), Надовеза 4, Милашевић 1, Перовић (2 одбране), Станковић 5(1), Чагаљ, Бојанић 1, Грозданић 6(1), Трифковић 5, Ратковић 3, Николић, Стојановић, Томић, Вучковић 4, Радовић, Симовић 1.

Ц. звезда – Војводина 22:30

Металопласт. – Динамо 23:19

Партизан - Железничар 30:22

1. Железничар 6      4      1      1      162:152     9

2. Војводина    6      3      2      1      1      60:152       8

3. Металопласт.       6      3      0      3      153:144     6

4. Партизан      6      3      0      3      157:155     6

5. Динамо        6      3      0      3      158:162     6