Плеј оф Суперлиге Србије за рукометаше: Војводина - Железничар 25:25 (12:13)

У дербију 4. кола плеј-офа, али и српског рукомета, рукометаши Војводине освојили су свега бод против највећег ривала Железничара из Ниша. Имали су црвено-бели шансу да победом крунишу добру игру, али су дозволили да изгубе бод у самој завршници.
Milan Jovanović Foto: Dnevnik.rs/F. Bakić

После уводних 2:0, Војводина је стала и наредних 12 минута није постигла ниједан погодак, а то су гости искористили и преко расположених Сретеновића и Ђукића дођу до осетне предности (9:3).

Тек увођењем Јовановића је домаћи тренер Ројевић добио ширину у нападу коју је желео, а комбиновао је и голмане и коначно су заиграли Новосађани. Мало помало, домаћи су топили заостатак. Активирао се Стојановић, уз Станковића и Јовановића, па је до одласка на одмор актуелни шампион искористио све рупе у одбрани Нишлија и дошао до свега гола минуса (12:13).

Поново су боље гости почели после паузе, веома брзо дошли до нове осетне предности (14:18), имали су домаћи доста шанси за прикључак, али нису користили прилике. Ипак, смогао је снаге актуелни шампион да се врати, а серију су иницирали Јовановић и Станковић и Воша је повела први пут после 47 минута (20:19), али пре свега, чврста одбрана је радила добар посао.

Уследио је пуцачки обрачун Јовановића с једне, те Станојевића с друге стране и играло се у егалу. Бранио је добро Веркић, држао црвено-беле у игри, а после поготка Грозданића из седмерца, у последњи минут је Воша ушла с голом предности и играчем више. Исхитрено је шутирао Јовановић и дао шансу Нишлијама да изборе бод, а то се десило у последњим секундама сусрета када је цепелин искористио Станојевић за велику радост гостујућег тима.

М. Р.

Војводина - Железничар 25:25 (12:13)

НОВИ САД: Хала СЦ “Слана бара”, гледалаца: 350, судије: Мошорински (Нови Сад), Панyић (Зрењанин). Седмерци: Војводина 6 (4), Железничар 1 (0). Искључења: Војводина 6, Железничар 10 минута.

ВОЈВОДИНА: Симовић, Чагаљ 1, Милашевић, Перовић (одбрана), Стојановић 3, Надовеза 1, Јовановић 8, Вучковић 2, Ратковић 2, Трифковић, Станковић 5(1), Николић, Веркић (8 одбрана, седмерац), Бојанић, Грозданић 3(3), Радовић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Живковић, Миловановић, Сретеновић, Мађар, Крсманчић, Гемаљевић, Станојевић, Златановић, Спасић, Јевтић, Петковић, Мирић, Ђукић, Вучковић.