Пораз Српкиња, Швеђанке се реванширале

Рукометашице Србије поражене су од Шведске резултатом 33:25 (17:14), у четвртом колу групе 6 квалификација за Европско првенство.
Рукометни савез Србије

Србија је у четвртак славила у Зрењанину (24:21).

Два тима била су у потпуном егалу до резултата 11:11, када је Шведска направила серију 5:1 и тако се одлепила. На крају првог дела било је 17:14.

Током другог полувремена предност домаћих највише је износила +9, а победа ни у једном тренутку није долазила у питање.

Једноставно, Швеђанке су биле брже, и играле са више самопоуздања.

Најефикаснија у редовима Србије била је Јелена Агбаба са четири поготка. По три су додале Сања Радосављевић, Јелена Лавко, Јована Ковачевић и Марија Петровић.

Код Швеђанки најбоља је била Јасмина Робертс са седам голова.

Шведска је лидер групе са скором 3-1, док је Србија половична (2-2) и са Исландом ће водити борбу за пласман на континенталну смотру.

Шведска – Србија 33:25 (17:14)

ИШТАД: Иштад Арена, гледалаца 2353. Судије Са и Са (Португалија). Искључења Шведска 10, Србија 6 минута. Седмерци Шведска, Србија 5(5).

ШВЕДСКА: Хагман 4, Блум 5, Робертс 8, Петрен, Линдквист 1, Торлесфдотир, Хансон, Карлсон 6, Мелегард 2, Стромберг 1, Дано 4, Лагерквист, Гулберг 1, Гулберг, Петрен, Даниелсон, Бундсен 2 одбране, Рајд 6 одбране.

СРБИЈА: Лавко 3, Петровић 3, Радосављевић 3, Стоиљковић 2, Богојевић, Радојевић 1, Јањушевић 3, Ловрић 1, Трифуновић 1, Вукајловић, Агбаба 4, Коцић, Ковачевић 3, Стаменић, Лишчевић 1, Рисовић 9 одбране, Граовац 2 одбране.