Рукометаши Младости савладали Славију

Рукометаши Славије поражени су од Младости ТСК из Бачког Јарка (18:26) у  првој утакмици пролећног дела северне групе Прве лиге Војводина.
ФБ/Младост ТСК/Детаљ са утакмице на Сланој бари

Пулени тренера Горана Дукића приказали су сјајну игру и заслужено освојили два бода.

Гости су од почетка показали више жеље за победу, ефектном игром у нападу успели су да направе солидну разлику, док су њихови голмани били непремостива препрека за рукометаше Славије. Јарачани су били бољи свих 60 минута, на тренутке предност је била и двоцифрена. Замисли тренера Дукића биле су примењене на терену тачно у милиметар.

Најзаслужнији за тријумф били су Милош Костић и капитен Мирко Гаковић, који је понео епитет играча утакмице. Допринос победи дао је и  некадашње лево крило Црвене звезде и Југовића Милан Павлов, који је током 20-ак минута проведених на терену искористио на најбољи начин. У редовима Славијаша, где су се истакли Лазар Јовановић и Бранко Мачкић, није све штимало како ваља. Било је евидентно да квалитетна екипа, каква је Славија, није играла на препознатљивом нивоу, што је утицало да гости освоје бодове у Новом Саду.

СлавијаМладост ТСК 18:26 (11:14)

НОВИ САД: СЦ Слана бара, гледалаца: 100, судије: Слива и Вукчевић (Црвенка), седмерци: Славија 5 (3), Младост 6 (3), искључења: Славија 12, Младост 10 минута.

СЛАВИЈА: Ђ. Вранеш, Росић, Ћосић 1, Вучковић, Петровић, Јовановић 6 (3), Радић 2, М. Вранеш 1, Варајић 1, Б. Мачкић 3, Д. Мачкић 1, Вучић, Затежић, Ујић 3, Дамњановић.

МЛАДОСТ ТСК: Зорић, Д. Ђукић, Богојевић, Гаковић 5, Ј. Павлов 1, В. Ђукић, Петровић, Ивановић, М. Павлов 4 (2), Нинковић, Машић 3 (1), Драшко 1, Шкавић 3, Зец 1, Костић 8.