Рукометаши поразом отворили европски шампионат

Рукометаши Србије поражени су на отварању 14. Европског првенства. Бољи од изабраника Ненада Перуничића, у Грацу, били су Белоруси, који су и имали улогу фаворита у овом мечу.
d

(Од нашег специјалног извештача)

Нажалост, “орлови” нису имали довољно ни знања ни концентарције да изненаде Белорусе, што се видело у пресудним моментима,  када су правили невероватне техничке грешке, промашив али зицере, слабо играли у одбрани.

У последњих 15-ак минута, била је то игра без одговарајуће тактике, без срца, слабе одбране и спорог напада, све супротно од оног што су обећали пре почетка утакмице.

Почетак утакмице протекао је у изједначеној игри, све до резултата 5:5, где су српски рукометаши успевали да се носе са ривалом. Белоруси су погађали са свих позиција, а наш голман Владимир Цупара није био на висини задатка. Играло се гол за гол., У 23. минуту су орлови имали два играча више и могли су да смање на само гол заостатка, али нису имали среће. Богдан Радивојевић је из контре погодио стативу. Ипак, на полувреме су Белоруси отишли са предношчу 16:15. Треба рећи да су српски рукометаши у првих 30 минута искористили само два од четири седмерца.

Затајила одбрана

Тешко је селектор Србије Ненад Перуничић проналазио речи после пораза.

- Недостају речи за овакав пораз, али више боли начин на који смо изгубили него ових пет разлике.Веровао сам да смо добро припремљени за противника који је комплетан у сваком смислу, онда смо у самој утакмици, поготово у другом полувремену одстуили у много ствари о којима смо говорили. Пре свега да будемо стабилни. На чему смо потенцирали за ових годину дана, а то је одбрана на којој смо највише радили.

Почетак другог полувремена је личио на старт првог. Белоруси су били у предности, а ми смо стизали и само једном изједначили у наставку (18:18), а онда се њена игра потпуно распала. Када је Белорусија први пут стекла пет голова предности кола су драматичном брзином кренула низбрдо и није било играча који би својим ауторитетом и смиреношћу могао да заустави брод који тоне.  Већ тада се назирао победник меча. Белоруси су у неколико наврата имали седам голова предности, а најозбиљније проблеме нашој одбрани правио је Каралек, стрелац 9 голова.

Белорусија – Србија 35:30 (16:15)

ГРАЦ: Штадхала, гледалаца: 3.900, судије: Сантос и Фонсека (Португал), седмерци: Белорусија 2 (2), Србија 8 (4), искључења: Белорусија 18, Србија 6 минута.

БЕЛОРУСИЈА: Мацкевич, Броука, Кулеш 5, Шилович 5, Пуковски 3, Салдаченко(13), Никуленку 4, Шумак, Јуринок 3, Баранау 2, Лукјанчук 1, Падшивалау, Каралек 9, Ваилапау 2 (2), Боканв1, Гајдученко.

СРБИЈА: Мошић, Вујић 4, Сретеновић 5, Црноглавац 2, Ђукић 1, Пешић, Радивојевић 6 (3), Н. Илић 2 (1), Пушица 2, В. Илић  2, Николић, Кукић 1, Зеленовић 4, Марсенић 1, Цупара (3), Иванишевић (4).