Рукометаши Србије поражени од Аустрије у Грацу

​​​​​​​Рукометна репрезентација Србије поражена је од селекције Аустрије 30:32 (16:18) у Грацу у првој контролној утакмици ове недеље.
rukomet

"Орлови" су били равноправан ривал домаћину наредног Европског првенства, али су пад концентрације и лоша реализација у последњих десет минута преломили утакмицу у корист Аустријанаца.

Од самог старта виђена је практично утакмица гол за гол, у којој су српски играчи у пар наврата били у предности. Тако је било у 19. минуту када је Богдан Радивојевић, најефикаснији у српском саставу са пет голова, довео Србију у предност 11:10, али и пар минута касније за 13:12.

Искусни Томас Бауер између статива био је нерешива енигма у појединим тренуцима за српске нападаче и пресудан када је у питању тим који ће на полувреме отићи са предношћу - 18:16.

Успео је састав Ненада Перуничића да дође до егала преко Вање Илића у 43. минуту (22:22), али током меча у пар наврата "орлови" нису користили шансу да дођу до вођства. После гола Дејана Милосављева у небрањену мрежу за 26:25 у 52. минуту, Аустријанци везују два гола и по први пут долазе на +3, 28:25, а у 58. минуту и до рекордних +4 - 30:26. Нису се предали рукометаши у српским дресовима, заиграли су пресинг, Вања Илић је са два гола у последњих 30 секунди смањио на 31:30, али је Билик био прецизан у последњој секунди...

СРБИЈА (стрелци): Цупара шест одбрана, Милосављев седам одбрана и гол, Радивојевић 5(1), Марсенић 4, Зеленовић 2, Кукић 3, Обрадовић 2, Вујић 2, Н. Илић 4 (2), Пешић 2, Колаковић 1, В. Илић 3.

Репрезентација Србије одиграће у недељу контролни меч са селекцијом Словеније у Марибору (17.30 часова).