Рукометаши Србије ремијем оверили Европско првенство

МИНСК: Рукометна репрезентација Србије ремизирала је у Минску против Белорусије 27:27 (13:10) у последњем мечу квалификација за првенство Европе у Хрватској.
djordjic srbija poljska, rss

Подмлађени и повредама ослабљени тим Србије успео је да стигне пет голова минуса и дође до ремија голом Ђорђића 20 секунди пре краја.

Дуел у престоници Белорусије почео је изједначеном игром, али су домаћини успели да наметну свој ритам средином полувремена и током наставка држе конце игре у рукама. „Орлови“ су у неколико наврата грешкама пропуштали шансу да се врате, што су успели тек у финишу.

Ђорђић је држао прикључак и у последњи минут ушло се предношћу ривала од једног гола. Белоруси су изгубили лопту, она је дошла до Драшка Ненадића који је двадесетак секунди пре краја постигао гол за изједначење.

Иако је било времена за Белорусе, они су одлучили да сачувају бод и прво место, за коначних 27:27.

Бод није био довољан изабраницима Јовице Цветковића да на раније обезбеђен пласман у Хрватску оду са првог места квалификационе групе, на коме је завршила Белорусија због бољег међусобног скора.

Европско првенство у Хрватској игра се од 12. до 24. јануара 2018. године, а жреб ће се одржати 23. јуна.

Белорусија - Србија 27:27 (10:13)

МИНСК: Градска хала, гледалаца: 3000.

БЕЛОРУСИЈА: Брука, Кулеш 2, Баичев 1, Пуховски 3, Маткевич, Рутенка, Салдатенка, Шумак, Јуринок 7, Барању 4, Карвацки 6, Падшавалу 1, Циту, Кула 2, Галдученко, Алокин.

СРБИЈА: Милић, Иванишевић (пет одбрана, два седмерца), Цупара (седам одбрана), Обрадовић 2, Шотић, Ђукић 3, Радивојевић 2, Ђорђић 9, Н. Илић 3 (1), В. Илић 2, Рнић, Зеленовић, Д. Ненадић 2, Марсенић 1, Стевановић 1, Орбовић 2.