Рукометашице Француске нове шампионке света

ХАМБУРГ: Рукометашице Француске освојиле су титулу шампиона света, другу у историји, пошто су у финалу шампионата у Немачкој савладале браниоце титуле Норвешку 23:21 (11:10).
francuskinje, tanjug ap

Иако проглашене за изразите аутсајдерке, Францускиње су успориле ритам, зауставиле муњевоте нападе ривалки и славиле после веома неизвесне завршнице у којој се до последњег минута играло гол за гол.

Францускиње су тако дошле до друге титуле светског шампиона, прву су освојиле 2003. године, а с трона су скинуле Норвешку која је на шампионату у Данској пре две године доинантно стигла до најсјајнијег одличја.

У сусрету за треће место, Холанђанке су оправдале звање фаворита против Шведске 24:21 (14:8). И у мечу за бронзу све је решено у заврници сусрета јер је у првих 15 минута другог полувремена Шведска анулирала заостатак и повела (17:16), али није имала снаге да меч тријумфално приведе крају.

Рукометашице Србије елиминисане су у осмини финала од Црне Горе и у коначном поретку заузеле су девето место.