Рукометашице Србије тријумфално почеле наступ на СП

ЛИРИЈА: Женска рукометна репрезентација Србије 25:21 (16:13) победила је вечерас Пољску у првом мечу на Светском првенству у шпанској Лирији.
r

Најефиксаснија у победничком тиму била је Анђела Јањушевић са седам голова, Јована Стојиљковић је уписала шест погодака, док је Марија Петровић дала четири гола.

Изабранице Уроша Брегара одиграле су меч са доста осцилација, имале су много грешака у другом полувремену, а неколико пута су дозволиле Пољакињама серије голова.

Уследио је период и када је Србија заказала и офанзивно, Пољска се није предавала, била је близу да преокрене меч, али су српске рукометашице после велике борбе и голом Јоване Стојиљковић успеле да оду на три гола предности 120 минута пре краја меча.

Србија ће други меч у групи Б играти у недељу од 20.30 против Камеруна.