Сеха: Пораз Војводине од Мешкова

Рукометаши Војводине претрпели су очекивани пораз на гостовању у Бресту.
Radovan Ostojic/Seha

Мешков, тренутно трећепласирани тим Сеха Гаспром лиге, је посао завршио већ у првих 30 минута које је завршио са шест погодака вишка.

Новосађани су у Белорусију отишли без четири играча с црногорским држављанством, због проблема с визама, али су великом ривалу добро парирали у другом полувремену.

Свега шест минута било је потребно Мешкову да реши питање победника. Код резултата 6:6 (11. минут) направили су су домаћи серију 4:0, а нешто касније и једну мини серију која им је донела великих +6 на великом одмору. Почетком наставка је вишеструки узастопни српски шампион пришао на четири гола минуса (21:17), али су домаћи брзо одбили налет ривала и мирно сусрет привели крају.

М. Р.

Мешков – Војводина 32:27 (19:13)

БРЕСТ: Хала Викторија, гледалаца: 400, судије: Лах и Сок (Словенија). Седмерци: Мешков 3(3), Војводина 2(2). Искључења: Војводина 6 минута.

МЕШКОВ: Мацкевич (11 одбрана), Чарапенка, Буџијка, Јашчанка 1, Јуринок 2, Потеко 1, Шумак 2, Вукић 2, Продановић 1, Хорак 3, Разгор 3, Баранау 5 (3), Селвијашук, Ђорђић 5, Куран 3, Астрашапкин 4.

ВОЈВОДИНА: Јелић (6 одбрана), Јандрић, Чаушевић, Чагаљ 4, Остојић 2, Стојановић 2, Надовеза 7 (1), Стевовић, Ратковић 2, Трифковић 2, Станковић 5, Бојанић 2, Грозданић 1.