СЕХА: Пораз Воше од Татрана

Рукометаши Војводине очекивано су поражени на гостовању Татрану у 11. колу СЕХА Гаспром лиге 31:24 (17:12).
Rukometasi Vojvodine/SEHA liga

Татран Прешов – Војводина 31:24 (17:12)

ПРЕШОВ: Градска дворана, гледалаца: 1.500. Седмерци: Татран 3 (2), Војводина 4 (4). Искључења: Татран 2, Војводина 4 минута.

ТАТРАН ПРЕШОВ: Цвитковић 1 (7 одбрана), Рабек 4, Шарпатаки, Хрстка 2, Лапајне 2, Крок 3, Речичар, Криж 2, Урбан 5, Вучко 1, Буторац 8, Касал, Чуприна (1 одбрана), Чарапкин, Афаноу 3.

ВОЈВОДИНА: Ничић (1 одбрана), Милић, Мирковић 1, Перовић (5 одбрана), Анђелковић, Продановић, Томић 3, Станковић 3, Николић 5, Роган, Милашевић, Грозданић 8, Вучићевић 4.

Новосађани су десетковани ушли у дуел против словачке екипе, јер им се на листи повређених нашао још и Милан Потпара, док Саша Маријанац није имао право да игра због плавог картона на претходом мечу са Железничаром.

Без шесторице стандардних првотимаца Војводина није имала шансе против квалитетнијег противника, који је уписао осми тријумф и други пут ове сезоне надиграо екипу са Слане баре.

Новосађани су се добро држали на почетку, повели су 4:2 преко Станковића и Грозданића. После изједначења 7:7, домаћин се резултатски „одлепио“ серијом 4 - 0 за 11:7, а пред крај првог полувремена имао је и плус шест (17:11). Успела је Војводина у једном тренутку да смањи заостатак на три гола (24:21), али на томе су се завршиле све претње црвено–белих, јер је домаћин рутински привео меч крају и узео бодове и у овом мечу. Војводина следеће суботе игра против Стеауе на свом терену и у том сусрету ће тражити своју шансу.