СЕХА: Словенци оправдали улогу фаворита против Војводине

НОВИ САД: Рукометаши Војводине изгубили су утакмицу 15. кола СЕХА Гаспром лиге од Горења, али  су преко 35 минута сусрета адекватно парирали фавориту који им је нанео најубедљивији пораз ове сезоне у првом мечу (37:20).
rukomet, yt printscreen

Воша је играла колико је могла, али треба истаћи велике проблеме актуелног српског шампиона с изостанцима играча који су утицали на квалитет тренинга.

Утакмица је почела несигурно на обе стране, а гости су се нешто боље снашли и преузели контролу над резултатом. Погоцима Цехтеа и Поточника, Горење је имало од два до четири поена вишка, а Новосађане је предводио искусни Надовеза. Добре одбране су попустиле у другом делу полувремена, а у 20. минуту је екипа из Словеније стигла до четири гола вишка (7:11). Већ у следећем минуту Воша је остала без стартног голмана Веркић који је, после интервенције, фаулирао Хасељића и зарадио искључење, те га је међу стативама заменио Јелић. Два везана поготка Поточника одвела су екипу из Велења на шест голова вишка на великом одмору.

Дуго се играло гол за гол у наставку, а када је Голчар реализовао две контре, гости су отишли на осам голова вишка (18:26) и најавили победу, а домаће је успорило три минута без поготка. Било је приметно да су Новосађани губили снагу како се примицао крај. Словенци нису смањили темпо до последњег секунда и на крају су дошли до помало и нереално убедљиве победе.

ВојводинаГорење 27:39 (13:19)

НОВИ САД: Хала СЦ „Слана Бара“, гледалаца: 300, судије: Николов и Начевски (Македонија). Седмерци: Војводина 2 (1), Горење 4 (4). Искључења: Војводина 4, Горење 4 минута. Искључење: Веркић (Војводина).

ВОЈВОДИНА: Веркић (2 одбране), Јелић (5 одбрана), Јовановић 3(1), Надовеза 5, Радичевић, Остојић 2, Вучковић 3, Трифковић 1, Грозданић 3, Стојановић 1, Бојанић, Чагаљ 3, Ратковић, Станковић 3, Николић 3, Радовић.

ГОРЕЊЕ: Ферлин (9 одбрана, седмерац), Запоншек, Гребенц 4, Поточник 5, Овничек 4, Пејовић 1, Цехте 3, Грамшек 1, Мазеј, Вердинек 6, Стојнић 1(1), Тоскић 2, Клеч 2, Тачник, Хасељић 4(1), Голчар 6(2).