Суперкуп за рукометаше: Војводини пети трофеј

Рукометаши Војводине освојили су први трофеј ове сезоне пошто су у Суперкупу остварили убедљиву победу над великим ривалом, нишким Железничаром (26:20).
vojvodina_zeleznicar_superkup

Новосађани су дошли до петог пехара и најуспешнији су клуб у овом такмичењу које се одржава од 2009. године. У репризи сусрета из 2014. поново су се радовали играчи са Слане баре, док су Нишлије доживеле други пораз у исто толико Суперкупова.

У сусрету актуелног шампиона из Новог Сада и освајача Купа Србије Војводина је на терену показала да је тренутно уигранија и квалитетнија екипа. Иако је на полувремену изгледало да ће меч бити неизвестан, да не дође до тог сценарија потрудили су се рукометаши у црвено–белим дресовима, који су у потпуности доминирали у другом делу утакмице.

Војводина је добро отворила меч и повела 4:1. Нишлије нису имале конкретних решења у нападу, а за то је била крива и одлична одбрана Новосађана. Користили су рукометаши Војводине сваку прилику, Веркић је одрађивао добар посао на голу, а Грозданић очекивано на линији пенала. Поготком Продановића црвено–бели дошли су на плус пет – 9:4. Разбудиле су се Нишлије после тајм–аута тренера Вујовића, поправили су одбрану и заиграли су сигурније у нападу. Преко расположеног Сретеновића Железничар је пет минута пред крај првог полувемена вратио неизвеност у меч и приближио се на гол заостатка (10:9). На одмор је Војводина ипак отишла са два гола предности – 12:10.

У наставку су изабраници Бориса Ројевића одмах направили осетнију предност и пошто је на семафору освануло 16:11, Вујовић је опет реаговао тајм–аутом. Није се много променила слика на терену, Војводина је наставила у истом ритму, па су Продановић и Овчина частили публику и цепелином (18:12). У потпуности су доминирали Новосађани у овом делу игре, а Челица их је водио до великих осам голова вишка на 12. минута до краја (21:13). Мирковић је погодио и за двоцифрену предност (23:13) и питање победника било је решено.

К. Б.

ВојводинаЖелезничар 26:20 (12:10)

МИОНИЦА: Спортска хала Мионица, гледалаца: 200. Судије: Боричић и Марковић. Искључења: Војводина 16, Железничар 12 минута. Седмерци: Војводина 5 (4), Железничар 3 (3).

ВОЈВОДИНА: Овчина 2, Милић, Мирковић 2, Челица 8, Потпара 1, Перовић, Маријанац 1, Ратковић, Продановић 3, Томић 1, Станковић, Николић, Тркуља 2, Веркић, Милашевић, Грозданић 6 (4).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Вејин 1, Живковић 5, Станојевић, Бандука, Кљајић, Лазић, Михаљевић, Сретеновић 4, Миловановић 3, Мађар, Спасић 4 (1), Павловић, Јевтић, Дамјановић 2, Поткоњак, Милосављевић 1.