Суперлига: Ходик се активирао и бриљирао

Голман ветеран Шандор Ходик (54), некадашњи репрезентативац Југославије и Македоније и члан појединих познатих домаћих и европских клубова, након вишегодишње паузе поново се активирао и стао на гол Кикинђана  бриљирао.
rukomet, pixabay

Иако .је зашао у шесту деценију живота на крају меча понео је епитет најбољег актера и на дар добио  добио мајицу.

Меч између ова два тима није имао никаквог такмичарског значаја. До краја првенства преостало је само једно коло. Кикинђани ће играти у плеј-купу док ће тим из Костолца играти у плеј-ауту. Гости су до 20. минута првог дела имали вођство од 11:9 да би уласком голмана Ходика домаћин успео, након његових добрих  интервенција, да преокрене резултат.

И у наставку игре Кикинђани су били далеко боља екипа да испред мреже гостију није био одличан голман Милош Вуковић резултат би био убедљивији него на крају сусрета - 33:27.

М. Секулић

Кикинда Гриндекс - Рудар (К) 33:27 (17:14)

КИКИНДА: Хала СЦ “Језеро”, гледалаца 700, судије: М. Секулић и В. Јовандић (Панчево). Седмерци: Кикинда Гриндекс 2 (0), а Рудар 1 (1). Искључења: Кикинда Гриндекс 10, а Рудар 2 минута.

КИКИНДА ГРИНДЕКС: Ходик (5 одбрана), Трнинић 8, Дукатаров, Лисица 6, Голић 3, Блажић 1, Кењало 2, Куртеш 2, Делибашић 1, Мишков (8 одбрана), Гамбер 1, Врговић 4, Трумбеташ 4, Рогљачин (3 одбране), Мирић 1.

РУДАР: Вуковић (2 седмерца, 12 одбрана), Аврамовић, Татари 1, Драгутиновић 9 (1), Тица 3, Јовановић 4, Мурина 1, Деспотовић, Ђорђевић, Милошевић 1, Недељков 6, Божић 2, Мердовић.

Динамо – Мокра Гора                31:30

Спартак – Партизан                   24:27

Кикинда – Рудар                         33:27

Шамот - Обилић                          26:21

Слога – Црвена. звезда               22:30

Металопластика – Нови Пазар     38:33

1. Динамо          21     20     0      1      652:514     40

2. М-пластика    21     17     1      3      650:542     35