Суперлига: Кикинда уз публику до подвига

Рукометашице Кикинде направиле су прави подвиг пред својим навијачима, убедљиво су савладале фаворизовану екипу Бекамента из Аранђеловца - 24:19.
Rukomet

Све до 22. минута играоло се гол за гол, а потом су домаће играчице, изванредно бодрене од навијача, преузеле вођство и на одмор отишле са три гола предности (13:10), што је био наговештај спортског подвига.

И у наставку игре Кикинђанке су биле стално у вођству, у 50. минуту су имале пет голова виша -21:16, а са том предношћу су и завршиле утакмицу. У победничкој екипи одлична је била Ивана Митровић са девет голова, потом Ардала са седам и голманка Јелена Ђурашиновић, а епитет играчице меча и добитница мајице је Стефана Ристић. У пораженој екипи одлична су биле Степановић и Данилови. Кикинђанке су шест утакмица непоражене и са 10 бодова налазе се на четвртом месту.

М.  С.

Кикинда - Бекамент (А) 24:19 (13:10)

КИКИНДА: СЦ Језеро, гледалаца 300, судије: Благојевић и Ђокић (Јагодина). Седмерци: Кикинда 2 (2), Бекамент 6 (3), искључења: Кикинда 2, Бекамент 8 минута.

КИКИНДА: Алексић, Жићић 1, Митровић 9 (2), Ардала 7, Рађеновић, Ристић 2, Сивчев 1, Степановић 1, Јовичин, Ђурашиновић (15 одбрана), Живков 3, А. Чубрило, Ковачић, Шицар.

БЕКАМЕНТ: Прековић (2 одбране), Степановић 7 (2), Радоичић, Станојловић 1, Илић 2, Симић (3 одбране), Колак 3, Рајовић 2, Грбић, Нићифоровић (7 одбрана), Даниловић 4 (1), Томић.