Суперлига плеј-оф: Новосађани рутински

Актуелни освајачи националног Купа, рукометаши Војводине, крупним корацима наставили су корачају ка одбрани шампионске титуле.
rukomet, pixabay

После премјерне победе над Динамом у Новом Саду, чета Бориса Ројевића преслишала је и Нови Пазар, и то убедљиво на њиховом терену, који важи за један од незгоднијих. Пазарци су, по већ испробаном рецепту, од првог минута кренули жестоко и чврсто, стављајући Новосађанима до знања да бодове са њиховог терена може однети само она екипа која добрано дресове натопи знојем и покаже се као квалитетнији ривал.

Више од 30 минута Пазарци су били у егалу са гостима из омладинске престонице Европе, водећи жестоку борбу и гинући за сваки педаљ дворане Пендик. Током првог полувремена ниједног трена Новосађанима нису допуштали да преузму иницијативу, обе екипе смењивале су се у минималном вођству трудећи се да борбеношћу, срчаношћу и паметнијом игром надоместе изостанак по неколико саиграча у својим екипама због повреде.

Чак су домаћини голом Златка Ракића стигли до максималних три гола вођства (10:7), да би само три минута била довољна шампиону да серијом 4:0, коју је закључио Стефан Илић, преокрене резултат (10:11). До одласка на одмор гости су успели да дођу до два гола вишка, што је било њихово максимално вођство до тада.

До 41. минута Војводина је одржавала предност три-четири гола разлике, да би погоцима Станковића и двапут Овчине Новосађани отишли на седам голова предности. Чини се да су упорни Пазарци тада дефинитивно посустали, и до краја утакмице више нису пружали значајнији отпор, па су Ројевићеви пулени рутински меч привели крају.

Ј. Галић

Нови Пазар – Војводина 23:33 (14:16)

НОВИ ПАЗАР: ШУ Пендик, гледалаца: 400, судије: Боричић и Марковић (Београд), седмерци: Нови Пазар: 4 (3), Војводина: 2 (2), искључења: Нови Пазар 10, Војводина: 10 минута.

НОВИ ПАЗАР: Гемаљевић (5 одбрана), Ћосовић (одбрана), Жујовић, Бадић, Угљанин, Икић 2, Сефовић 2, Црновршанин, Мекић, Међедовић Ракић 7, Калтак 4 (2), Мујчиновић 1(1), Шапоњић 2, Милошевић 4, Максић 1.

ВОЈВОДИНА: Перовић (13 одбрана,1 седмерац), Овчина 6, Милић 1, Мирковић 3, Челица 5, Анђелковић, Јелић (1 одбрана), Илић 5, Маријанац 3, Ратковић 2, Продановић 4, Томић, Станковић 2, Грозданић 2(2), Вучићевић.