Суперлига: Пораз Југовића од Обилића

Рукометаши Југовића нису успели да одрже концентрацију и висок ниво борбености до самог краја сусрета, што су искусни играчи Обилића искористили и голом Милана Ћоровића из седмерца дошли до минималне победе.
rukomet, yt printscreen

Каћани су се борили у складу са својим могућностима, били су борбенији у одбрани, али су направили много почетничких грешака, што су Београђани зналачки искористили њихове слабости и мане.

Гости су резултатско вођство преузели у 20. минуту (9:8), да би домаћини то вратили у 40. минуту (15:14), после чега се до краја сусрета водила уједначена борба. Када је у 50. минуту ушао у игру, Ћоровићево знање и искуство дошли су до изражаја, те је управо то било и пресудно да бодови не остану у Каћу.

Ј. Галић

Југовић - Обилић 23:24 (11:12)

КАЋ: Дворана Храм, гледалаца: 200, судије: Мошорински (Нови Сад) и Панyић (Зрењанин), седмерци: Југовић 4 (4), Обилић 4 (3), искључења: Југовић 6, Обилић 10 минута.

ЈУГОВИЋ: Миловановић, Јокић 3, Врговић 9 (4), Кочић, Момчиловић, Карановић 1, Милић 2, Боснић 2, Комленов 2, Андрић (10, 1 седмерац), Марић 1, Витас (1 одбрана), Жукић, Ранисављевић 1, Каран 2, Петровић.

ОБИЛИЋ: Радовић (5 одбрана), Николић 3, Живковић 3 (1), Алавања, Ћоровић 4 (1), Мирић 3, Павић 2 (1), Стојић (8 одбрана), Живановић 1, Теодоровић 4, Јестровић 2, Антић 2, Ђорђевић, Грбић, Ивошевић.

Партизан - Слога       37:25 (17:14)

Ц. звезда - Шамот      33:23 (15:12)

Металопластика - Спартак 21:17 (12:7)

Југовић - Обилић       23:24 (11:12)