Циципас у финалу Ролан Гароса

ПАРИЗ: Грчки тенисер Стефанос Циципас пласирао се у прво грен слем финале у каријери, пошто је данас у полуфиналу Ролан Гароса победио Немца Александра Зверева после пет сетова 6:3 ,6:3, 4:6, 4:6, 6:3.
w

Грк је после вођства од 2-0 у сетовима дозволио Немцу да изједначи, али је у одлучујућем петом сету био бољи и после три сата и 40 минута изборио је меч за трофеј.

У финалу ће се састати са бољим из дуела унком се састају Новак Ђоковић и Рафаел Надал.

Циципас је одлично отворио меч, у другом гему је одузео сервис противнику и предност једног брејка чувао је до краја сета, који је освојио после 38 минута игре.

Други сет је боље отворио Зверев, који је повео са 3:0, али је онда Грк освојио шест наредних гемова, чиме је дошао на сет од финала.

Да ништа није готово, Немац је показао у наставку. Један брејк био му је довољан да смањи резултат у сетовима на 2-1.

Слична ситуација била је и у четвртом, кад је Зверев брејкнуо Циципаса већ у првом гему, што је било довољно да добије сет за изједначење.

У одлучујућем сету до брејка је први дошао Циципас, кад је у четвртом гему одузео сервис ривалу и брзо повео 5:2.

Имао је Грк четири меч лопте на сервис противника у осмом гему, али је Зверев успео да их спаси и да освоји свој сервис гем.

У наредном је Циципас успео да одсервира за победу и пласман у финале.