Ђоковић после преокрета до финала у Паризу и историје

ПАРИЗ: Најбољи тенисер света Новак Ђоковић пласирао се у финале мастерса у Паризу, пошто је вечерас у полуфиналу после преокрета победио Пољака Хуберта Хуркача 3:6, 6:0, 7:6 (7-5).
њ

Ђоковић је финале изборио после два сата и 20 минута игре, а овим тријумфом је обезбедио рекордни седми пут место број један на свету на крају календарске године, чиме је престигао Пита Сампраса.

Хуракач је добро отворио меч, дошао до брејка у осмом гему који му је омогућио сет и вођство, али је Ђоковић у другом преузео контролу меча у своје руке и ривалу није дозволио ниједан гем.

У одлучујућем сету водила се велика борба, српски тенисер брејк је направио је у четвртом гему, водио је 4:1, али је Хуркач успео да врати брејк , узме три узастопна гема и изједначи на 4:4.

При резултату 5:4 Ђоковић није искористио прву меч лопту, а па је дуел отишао у тај-брејк, у ком се опет водила велика борба.

На крају се боље снашао Ђоковић, који није пропустио другу меч лопту за коначних 7:5.

У другом полуфиналу састаће се Немац Александар Зверев и Рус Данил Медведев.

Мастерс у Паризу игра се за наградни фонд од 2.603.700 евра.