Зверев у полуфиналу УС опена

Александар Зверев је врло сигурном игром стигао до полуфинала УС опена победом над Лојдом Херисом из Јужне Африке.
zverev1
Олимпијски шампион из Токија је до тријумфа дошао после два сата и осам минута борбе резултатом 3:0 (7:6, 6:3, 6:4).
Противник Немца у полуфиналу биће бољи из дуела Новак Ђоковић – Матео Беретини.
Херис је био достојан противник четвртом носиоцу у првом сету и направио је брејк у осмом гему, те је у следећем сервирао за вођство.
Међутим, Зверев је узвратио и касније се отишло у тај-брејк.
Тамо је Херис имао сет-лопту и сервис при резултату 6:5, али је није искористио, потом је Зверев дошао до своје шансе и реализовао је за 1:0 у сетовима.
Испоставило се да је то био пресудан моменат, пошто је од тог тренутка Зверев заиграо са много више самопоуздања и много ефикасније.
Брзо је повео са 4:1 и ускоро са 2:0 у сетовима, а у трећем је било још лакше да дође до 4:0 и каснијег лаког тријумфа.
У неколико наврата у трећем сету је испољавао нервозу упркос високом вођству, бацао рекет, изгубио један брејк, али га ништа више није омело да приведе меч крају у своју корист.