Минимална победа Звезде над Војводином у Регионалној лиги за ватерполисте

У дербију другог кола А 2 регионалне лиге ватерполисти Црвене звезде у свом базену савладали су Војводину са 10:9.
vladan mitrovic FB--4213

Боље су играчи звезде отворили утакмицу и повели са 2:0 головима Асановића и Његована. Капитен Новосађана Марко Ћук смањио је у последњем минуту овог периода игре на 2:1 с играчем више. У другој деоници водила се изједначена борба у базену. Војводина је после изједначења на 2:2 два пута имала минималну предност,а ли није супела и да се одлепи. Звезда је после изједначења на 4:4 преко Стојановића, поново дошла до предности од 5:4 преко Шуберића с играчем више. Овим резулттаом се отишло на велики одмор. У наставку, опет боља игра Звезде резултирала је предношћу од 7:4. Но, нису се предавали Новосађани. Збили су редове и головима Ћука и Митровића успели да смање на 7:6 до краја трећег периода. Али, нису гости имали снаге и за преокрет. Звезда је поново искористила прилике и головима бившег играча Војводине Александра Његована дошла до 9:6 почетком четврте четвртине. Домаћи су до краја утакмице успели да сачувају предност, а Војводина је головима Шулца и Ћука из петерца само успела да смањи на 10:9.

Одлични су били голмани Лазар Добожанов, који је некада играо у Војводини и Радослав Филиповић.

Г. М.

Црвена звезда – Војводина 10:9 (2:1, 3:3, 2:2, 3:3)

БЕОГРАД: Базен „Милан Гале Мушкатировић“. Гледалаца: 400, судије: Раковић и Голијанин (обојица из Београда). Играч више: Црвена звезда 9 (2), Војводина 14 (4). Петерци: Војводина 1  (1).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Добожанов (10 одбрана), Танкосић 2, Радовић, Ковачевић, Шуберић 1, Илић, Његован 4, Тохољ, Николов, Танасковић 1, Стојановић 1, Аасановић 1, Тодоровски, Љубеновић.

ВОЈВОДИНА: Филиповић (осам одбрана), Чабрило, Шиман, Васин, Митровић 2, Прекогачић, Ћук 3, Ћатовић, Рогач, Шулц 2, Тинтор, Марчета 1, Ристић, Тубић 1.