Регионална А2 лига: Реми Шапца и Воше

Ватерполисти Војводине у дербију 14. кола Регионалне А2 лиге успели су да изборе реми (9:9) у Шапцу, иако су настпали ослабљени без првог голмана Радослава Филиповића, који је повређен.
Marko Cuk  Foto: Dnevnik.rs/F. Bakić
Тако су успели да сачувају другу позицију на табели, али Шабац има утакмицу мање и прилику да победом претекне Војводину.
Добро су Новосађани отворили утакмицу и повели са 3:0, али су онда у другој четвртини дозволили шапцу да се врати у меч. Борбени домаћини ношени публиком, успели су да сустигну предност Војводине, па се на велики одмор отишло с нерешеним резултатом – 3:3. У наставку су шапчани успели да преокрену резултат и током треће деонице су у два пута имали и два гола предности (6:4, 7:5). На 7:5 повисио је Тенжера из петерца, да би у финишу трећег дела Војводина је успела да смањи на 7:6, такође из петерца, преко Ћука.
У последној четвртини водила се драматична борба у базену. Прво је Митровић изједначио на 7:7, затим је Тенжера поново домаћима донео предност, да би Прекогачић на 2,27 до краја донео ново поравнање. Имали су прилику Новосађани с играчем више на минут ипо пре краја да поведу, али нису искористили прилику. Затим је центар гостију Марко Марчета зарадио искључење с правом замене на 45 секунди пре краја, а то је искористио Марковић да 34 секунде пре краја доведе Шабац поново у вођство од 9:8. Али, су на крају гости поново изборили искуључење, а Тубић је с играчем више 13 секунди пре краја поставио коначан резултат – 9:9.
Г. М.

Шабац – Војводина 9:9 (0:3, 3:0, 4:3, 2:3)

ШАБАЦ: Градски базен, гледалаца: 300, судије: Раковић и Миловић (обојица Србија). Играч више: Шабац 10 (2), Војводина 8 (4). Петерци: Шабац 1 (1), Војводина 1 (1).
ШАБАЦ: Алексић, Ераковић, Марковић 1, Репановић 2, Будурин 1, Велкић 1, Цар, Шушљашвили, Тркуља 1, Тенжера 2, Перовски, Цветковић 1, Поповић, Месхи.
ВОЈВОДИНА: Ристић, Чабрило, Марић, Тинтор 1, Митровић 1, Прекогачић 1, Ћук 2, Ћатовић, Рогач 1, Шулц 1, Васић, Марчета 1, Поповић, Тубић 1.