Регионална А2 лига: Воша пала у Нишу

Ватерполисти Војводине нису успели да се домогну бодова на гостовању у Нишу у оквиру 13. кола Триглав регионалне А2 лиге.
Mirel Catovic R.Hadzic

Новосађани су још једном одиграли добар меч упркос томе што су десетковани повредама и болестима играча, али нису имали снаге до краја и уписали су други пораз у групи за пласман од првог до шестог места.

Парирали су Наису изабраници тренера Дарка Билића, али нису успели да надоместе заостатак када су домаћини у трећој четвртини направили разлику од два гола. Радуловић је начео мрежу Нишлија и то је био једини пут да је Војводина водила на мечу. Стјепановић и Ковачевић су искористили ситуацију када су имали играча више за преокрет на 2:1 и од тада је кренуло вођство Наиса, које је одржано до краја. Велики посао домаћину одрађивао је расположени голман Лазић. Имале су Нишлије и три гола предности у последњој деоници (9:6) али је Марић на два минута до краја успео да ублажи пораз Новосађана. Војводина следеће суботе гостује Будви

К.Б.

НаисВојводина 9:7 (2:1, 1:1, 4:3, 2:2)

НИШ: СЦ Чаир, гледалаца: 150, судије: Балажевић, Јованчевић (Србија). Петерци: Наис 2 (2). Играч више: Наис 13 (5), Војводина 13 (6).

НАИС: Лазић (13 одбрана), Вујовић, Павичић, Косић, Будурин 2, Милошевић 2, Мицкић, Лекић 2, Живић 1, Ковачевић 1, Маленовић, Милошевић, Стоиљковић, Стјепановић 1. Тренер: Серафимовић.

ВОЈВОДИНА: Филиповић (4 одбране), Шиман, Арнуш, Маринковић Н. 1, Париводић, Васин 1, Марић 1, Ћатовић 1, Блажевић, Тубић, Петковић, Маринковић М, Поповић, Радуловић 3. Тренер: Билић.