СП за ватерполисте: Делфини потопили Корејце

Лака победа Србије против домаћина шампионата а после напорног преподневног тренинга 22:2 (6:1,5:0, 4:1, 7:0).
Srbija-Crna Gora/VSS

Селектор Савић је тражио озбиљност своје екипе док су се Корејци трудили, имали су у другој четвртини четири пута играча више, али без успеха.

На полувремену Ристичевића је заменио Добожанов. Трећи део је био нешто слабији, али Србија је морала одрадити посао до краја.

И то су учинили српски играчи приредивши праву голеаду у последних осам минута па су се осим голмана сви играчи уписали у листу стрелаца. Најрасположенији је био Никола Јакшић.

И пре ове утакмице било је јасно да ће победник сусрета Србије и Грчке у петак решити питање победника групе.

Ако буде нерешено отварају се бројне комбинације.

Србија - Јужна Кореја 22:2 (6:1,5:0, 4:1, 7:0)

ГВАНГЏУ: Базен Намбу унверзитета, гледалаца: 1.200, судије: Ши Веи (КИна), Валдов (Нови Зеланд). Играч више: Србија 7 (6), Јужна Кореја 9 (1). Петерци: Србија 2 (1), Јужна Кореја 2 (1)

СРБИЈА: Ристичевић, Мандић 1, В.Рашовић 1, Ранђеловић 1, Ћук 3, Лазић 3, Вицо 1, Дедовић 2, Јакшић 5, Драшовић 2, Стојановић 1, С.Рашовић 2, Добожанов. Селектор: Савић.

ЈУЖНА КОРЕЈА: Ли, Д.Ким, Б.Ким, С.Ли,  Д. Гвон, С.Ли, Ј.Гвон, М.Ким 1, Ћу, Хан 1, Сео, Сонг, Јунг. Селектор: Кимура.