Медитеранске игре: Србија убедљива против Француске, сутра са Португалом

Ватерполо репрезентација Србије остварила је и другу победу на Медитеранским играма.
dusan mandic, oks

У другом колу такмичења које се одржава у шпанској Тарагони, селекција Дејана Савића победила је Француску резултатом 14:4 (4:0, 2:3, 4:0, 4:1), те је тако практично обезбедила прво место у групи, пошто сутра од 14 сати и 20 минута игра против Португала, који је најслабији у групи. Србија је већ после осам минута водила 4:0, Французи су пришли на „-3“ до краја полувремена, а потом су српски ватерполисти наставили да тресу мрежу, до убедљивих 14:4.

Најефикаснији су били Душко Пијетловић и Милан Алексић са по три гола, док су Душан Мандић и Никола Јакшић додали по два гола.

Неизвесно је било против Црне Горе у првом колу, а победоносни гол постигао је капитен, Филип Филиповић 27 секунди пре краја.

Црногорци су имали вођсто од 2:1 на полувремену, потом је Србија преокренула и до краја сачувала предност. У стрелце су се по два пута уписали Страхиња Рашовић и Душан Мандић, док су Филиповић и Душко Пијетловић по једном били прецизни.

Србија – Црна Гора 6:5 (1:1, 0:1, 3:1, 2:2)

СРБИЈА: Г. Пијетловић, Мандић 2, В. Рашовић, Ранђеловић, Ћук, Д. Пијетловић 1, Убовић, Алексић , Јакшић, Филиповић 1, С. Рашовић 2, С. Митровић, Б. Митровић. Селектор: Савић.

ЦРНА ГОРА: Кандић, Бргуљан, Сарић, Петковић 1, Ђ. Радовић 2, А. Радовић, Драшковић, Ђурћић, Попадић 1, Кликовац 1, Чучковић, Муришић, Шћепановић. Селектор: Гојковић.