Суперлига Србије: Реми Партизана и Воше

Ватерполисти Партизана и Војводине одиграли су нерешено 9:9 у другом колу Суперлиге Србије.
kristijan sulc filip bakic

Имала је Војводина прилику да слави на Бањици, али је на крају стигла до бода.

Повели су Новосађани преко Шулца, а онда је преокренуо Партизан на 2:1. Успела је Војводина да изједначи, а онда и у финишу прве четвртине и поведе са 3:2. Партизан је у другој деоници поново успео да преокрене и поведе са 4:3, али се Новосађани нису дали и после још једног поравнања они су преузели виђество, да би се на велики одмор отишло с нерешеним резулттаом од 5:5.

Ни у наставку ниједна екипа није успела да се одлепи и преломи утакмицу. У трећем делу Партизан је два пута водио с једнимм голом предности, али је Војводина увек успевала да изједначи.

У последњој четвртини гости су први дошли до предности и два пута водили, па су чак имали шансу и да однесу цео плен са Бањице, али Томић 45 секунди пре краја поставио коначан резултат.

Г. М.

Партизан – Војводина 9:9 (2:3, 3:2, 2:2, 2:2)

БЕОГРАД: Базен Бањица, гледалаца: 300, судије: Голијанин (Београд) И Јованчевић (Врњачка бања). Искључења: Партизан 9, Војводина 12. Петерци: Партизан 2 (2), Војводина 1 (1).
ПАРТИЗАН: Ристичевић, Дори, Ф. Јанковић 1, Лукић 1, Лазић, Томић 4, М. Јанковић, Андрејевић, Манојловић, Радановић, Радоњић, Аксентијевић 2, Белопавловић, Вучинић.
ВОЈВОДИНА: Филиповић, Чабрило 1, Марић, Тинтор, Васин, Прекогачић 1, Ћук 2, Ћатовић 1, Рогач, Шулц 3, Марчета, Ристић, Тубић 1.

Резултати

Партизан – Војводина 9:9, Земун – Раднички 6:11, Ваљево – Црвена Звезда 6:14, Шабац – Наис 11:5.

1. Ц. звездa         2 2 0 0 28:13 6
2. Шабац              2 2 0 0 19:12 6
3. Партизан         2 1 1 0 20:14 4
4. Војводина       2 1 1 0 20:17 4
5. Раднички        2 1 0 1 16:17 3
6. Земун             2 0 0 2 13:19 0
7. Ваљево          2 0 0 2 14:25 0
8. Наис               2 0 0 2 12:25 0