Суперлига за ватерполисте: Лако са фењерашима

Ватерполисти Војводине без већих проблема савладали су у 16. колу Суперлиге последњу екипу на табели - Бањицу. Новосађани су након нешто изједначеније прве четвртине кренули да увећавају разлику.
Miloš Maksimović/F. Bakić

Иако су домаћини успели да припрете у другом полувремену, Воша је додала гас и заслужено узела три бода.

Утакмица је кренула споријим ритмом и резултат је углавном био изједначен. Гости су успели да створе нешто већу разлику када су у другој деоници искористили два петерца и дошли до плус четири (2:6).

Иако је одмах у наставку Бањица успела да смањи разлику на два гола заостатка, Новосађани су брзо реаговали. Након нешто слабијег старта у последњој деоници Воша је успела да дође до плус пет (5:10) и питање победника је било решено.

С. Ру.

БањицаВојводина 7:11 (2:3, 0:3, 3:2, 2:4)

БЕОГРАД: СЦ Бањица, судије: Раковић, Петровић, искључења: Бањица 12, Војводина 12, петерци: Војводина 4 (3).

БАЊИЦА: Глушац, Логан 3, Мушикић 1, Јауковић, Радуловић, Крстић, Гавриловић, Илић, Павловић, Тимотијевић 3, Јаношевић, Черкез, Соколовски, Савић.

ВОЈВОДИНА: Гавриловић, Трапара, Максимовић 3, Митровић, Тинтор, Васин 1, Прекогачић, Радованлија, Тубић 1, Тркуља 2, Брешћански, Гусаров 3, Попадић, Биочанин 1.