Светски куп: Србија нерешено са Хрватском

У трећем колу Светског купа за ватерполисте репрезентација Србије освојила је бод пошто је играла нерешено са Хрватском 10:10 (2:4, 3:2, 3:3, 2:1).
Srbija/sportklub

Фаворизована селекција Хрватске, која је дошла у најјачем саставу у Берлин није успела да савлада борбену Србију иако је водила цео меч.

Повели су са 3:0, али се млада селекција Србије тргла и прва четвртина завршена је 2:4.

У друго су делфини били чак и бољи, добили су са 3:2, а трећа је била изједначена 3:3. Треба истаћи да су обојица голмана била на висини задатка и умногоме спашавали своје тимове одличним одбранама.

Последњу четвртину добила је Србија са 2:1. Гаврил Суботић постигао је изједначујући гол на 50 секунди до краја утакмице за 10:10.

Хрватска је ипак прва на табели пошто има бољу гол разлику 50:22, док Србија има ГЛ 45:21. Оба тима имају по 7 бодова.

Ипак, на крају, Србија би требало да је прва јер су овом случају не рачуна резултат постигнут против најслабије екипе. Рачуна се само дуел са трећим, то су Американци а ту је наша селекција боља од Хрватске за један гол.

У том случају Србија у петак игра са Јапаном 19.00. Уколико ФИНА прогласи укупну гол разлику као меродавну Србија је друга и у петак ће у 16.00 да игра са трећим из Б групе. Неопходно је сачекати крај такимичарског дана мада је апсолутни став да је наш тим први у групи.

Србија – Хрватска 10:10 (2:4, 3:2, 3:3, 2:1)

БЕРЛИН: Базен Европа спорт парк, судије: Маргета (Словенија), Бендер (Немачка). Играч више: Србија 11 (7), Хрватска 12 (4). Два играча више: Хрватска 1 (0). Петерци: Хрватска 2 (1)

СРБИЈА: Мандић 1, В.Рашовић 1, Суботић, Лазић 2, Вицо, Драшовић, Јакшић 1, Асановић, Стојановић 4, С.Рашовић 1, Добожанов (12 одбрана).

ХРВАТСКА: Бијач (девет одбрана), Мацан, Фатовић 1, Лончар, Башић 1, Вукичевић 3, Бушље, Милош 2, Врлић 1, Шетка 1, Гарсија 1.