Ватерполисти Војводине без шансе на Кантриди

Ватерполисти Војводине поражени су на гостовању у Ријеци и у првом колу плеј—офа Триглав регионалне А2 лиге радовало се Приморје.
vaterpolo/dnevnik.rs

Отишли су Новосађани са великим амбицијама, али на чувеној Кантриди нису успели да пруже јачи отпор ипак фаворизованом домаћину.

Хрватска екипа ништа није препуштала случају и озбиљно је ушла у меч, па је брзо повела 3:1. Максимовић је из петерца одржао Вошу у малом заостатку (3:2), али је Приморје добро реализовало играча више и контру за 5:2 после првих осам минута. Слабији ритам у другој деоници резултирао је са само три гола, па су Новосађани на полувремену губили 7:3. Са два поготка у наставку домаћин је стигао и на плус шест (9:3) и тако трасирао пут ка победи.

Војводину очекују још два гостовања у низу, а у следећем колу 15. фебруара игра у Сплиту против ПОШК—а.

ПриморјеВојводина 12:5 (5:2, 2:1, 2:1, 3:1)

РИЈЕКА: Базен Кантрида, гледалаца: 100.

ПРИМОРЈЕ: Чубранић, Чунко 2, Петрић 1, Бурбуран 1, Брубњак 1, Блажић, Ткач 1, Раковац, Аугусти 2, Врлић 1, Бабић, Папрић 1, Милошевић, Цар 2.

ВОЈВОДИНА: Шанталаб, Вујковић, Максимовић 3, Маринковић, Ковачевић, Муришић, Прекогачић, Ћатовић 2, Тубић, Стојчић, Боловић, Митровић, Попадић, Марић У.