Воша с првог места у завршницу

Ватерполисткиње Војводине оправдале су улогу фаворита и у последњем колу доигравања убедљиво надиграле екипу београдског Таша.
vaterpolo

Овом победом изабранице Слађане Дрезић избориле су прву стартну позицију пред плеј-оф, а у полуфиналу ће 20. и 21. маја снаге одмерити са истим овим ривалом У другој утакмици Црвена звезда, бранилац титуле победила је Врачар са 7:6 и обезбедила другу стартну позицију па ће у полуфиналу играти са Врачаром.

Гошће су парирале једино у првој четвртини, а онда су Новосађанке преузеле конце игре у своје руке и већ на крају друге четвртине водиле са 9:5. До краја утакмице Војводина је сигурном игром само увећавала стечену предност. Финале се игра 27. и 28. маја.

Г. Маленовић

Војводина - Таш 16:8 (5:3, 4:2, 3:3, 4:0)

НОВИ САД: Базен Слана бара, гледалаца 50, судије: Нишавић и Баћанин (обојица Нови Сад). Искључења: Војводина 5, Таш 5. Петерци: Војводина 3 (3).

ВОЈВОДИНА: Травар, Швец 2, Авдић 2, Моћан, Тробоњача, Прица 5, Шошић, Н. Мандић 2, Рончевић 1, Вуковић 4, Телечки, Е. Мандић.

ТАШ 2000: Вујовић, Мишковић 3, Шарац, Лујић, Зелић 1, Вујадиновић 1, Илић 3, Станковић.