Даровитост се мора неговати

СОМБОР: Завршен је циклус бесплатних радионица, за децу са добрим потенцијалом, у којима су учествовали ученици четвртих разреда из свих овдашњих основних школа.
 Radionica „Nikola Tesla centra”  Foto: Dnevnik.rs
Фото: Радионица „Никола Тесла центра”  Фото: Дневник.рс

Овај програм под називом НТЦ има за циљ подстицање интелектуалног развоја деце предшколског и школског узраста и развој потенцијала даро­витости код њих. У учионицама Гимназије „Вељко Петровић” одржано је укупно девет интерактивних радионица, које су трајале по два школска часа и биле прилагођене управо овој узрасној групи.

Циљеви НТЦ радионица су подизање нивоа интелектуалних способности свих ученика који учествују у програму, спре­чавање поремећаја пажње и концентрације у школском периоду, развијање координације покрета и моторике, развијање брзине раз­мишљања, повезивања и закључивања (функционално знање) али и право­времено уочавање даровитих ученика и подстицања развоја њихових способности. Уз помоћ радионица, загонетних прича и примењивањем асоцијативних техника поспешује се развој дивергентног размишљања које директно утиче на интелигенцију.

НТЦ програм је скраћеница од „Никола Тесла центар” – одсек за даровите у оквиру Савеза учитеља Србије, који функционише у Менси Србије, Матици Српској и у Друштву учитеља Новог Сада. Креатори НТЦ програма су др Ранко Рајовић, оснивач Менсе у неколико држава и дугогодишњи члан и председник Комитета светске Менсе за даровиту децу, сарадник УНИЦЕФА за едукацију и Урош Петровић, књижевник и дугогодишњи председник Менсе Србије.

На крају циклуса у Сомбору је одржана и радионица за ро­дитеље и децу која су учествовала у НТЦ програму, уз учешће његовог коаутора Уроша Петровића. Радионици су присутвовали и гости који су желели да осете чари догодовштина НТЦ деце са Урошем. Завршна радионица у је била веома по­сећена, а родитељи деце која су похађали радионице су позвани како би се ближе упознали са начином рада на НТЦ радио­ницама.

Упис за нови циклус радионица које организује „Смарт еду“ почиње већ у понедељак, 11.фебруара, а пријаве су на сајту www.smartedu.co.rs или путем телефона број 064/124-69-39. Родитељи могу пријавити децу узраста од четири до пет година (бела група), од пет до шест и по година (жута група), први разред (наранџаста); други и трећи разред (плава група)  и четврти и пети разред (зелена група), а више детаља о едукацијама може се пронаћи и на сајту www.ntcucenje.com.

        М. Мћ

EUR/RSD 117.1627
Најновије вести