Pокрајинско такмичење у риболову за дистрофичаре у Жабљу

ЖАБАЉ: Дванаесто покрајинско првенство у риболову за дистрофичаре, одржано је јуче, на обали Јегричке, под покровитељством Општине Жабаљ.
 Pokrajinsko takmičenje u ribolovu za distrofičare u Žablju Foto: Dnevnik.rs
Фото: Pокрајинско такмичење у риболову за дистрофичаре у Жабљу Фото: Дневник.рс

Удружење дистрофичара јужнобачког округа било је носилац пројекта и активности у организацији Спортског савеза дистрофичара Војводине. Секретарка Удружења дистрофичара јужнобачког округа и организаторка такмичења Александра Пановић каже да сви учесници целе године жељно ишчекују тај догађај.

-  Одавде увек одемо срећни и задовољни, јер је дружење фантастично, а терен приступачан, што нам је много важно, с обзиром на то да већина такмичара користи инвалидска колица - наводи наша саговорница, додајући да сваки вид дружења и размене искустава са онима сличним себи, помаже у свакодневним потешкоћама и даје нову снагу за будуће изазове.

Осим пригодне обале, доступан је и прилагођени тоалет, чију су изградњу помогли донатори, укључујући и српске параолимпијце у стоном тенису Бориславу Перић Ранковић и Златка Кеслера. Организаторка такмичења Александра Пановић када је у Жабљу осећа се као код куће и на свом терену, а осталим Војвођанима поручује да појачају саосећање према другима.


Thumbnail

Пехар отишао у Панчево

Већ пету годину Жабаљ је домаћин овог првенства. Ове године дочекали су укупно 27 такмичара, подељених у шест екипа. Осим удружења дистрофичара са територије Војводине, екипе параплегичара и квадриплегичара и Удружења слепих и слабовидих Града Новог Сада, било је и гостију из иностранства, конкретно из Сегедина. Победнички пехар отишао је у Панчево, друго место освојила је екипа параплегичара из Новог Сада, док је трећепласирани тим из Сомбора.


-  Емпатије никад доста, а нажалост дошло је време када се већина окренула себи и ретко обраћа пажњу на своје суграђане. Увек нам фали то саосећање, које полако губимо. Не могу да кажем да емпатије нема, али било би добро да је има више, да се изједначимо и будемо равноправнији – сматра Александра Пановић.

С обзиром на то да оболели од неуромишићних болести и дистрофије нису у могућности да се баве многим спортским активностима, осим пецања, најчешће организују шаховска првенства. Свако удружење домаћин је такмичења у риболову и шаху, а потом најбољу екипу пласирају за покрајинско првенство, као што је ово сада у Жабљу. Међу њима има много уметничких душа, па тако не изостају ни изложбе и ликовне колоније.     

М. Рашић

Пројекат „Акценат на Жабаљ” реализовала је „Панонија медиа“ у сарадњи са „Дневником“. Ставови изнети у овом тексту нужно не изражавају ставове локалне самоуправе, која суфинансира пројекат.

EUR/RSD 117.1627
Најновије вести