За женско предузетништво по 200.000 динара од Телекома Србије

СРБОБРАН: Хуманитарно удружење “Рука спаса” добило је од предузећа Телеком Србија  200.000 динара за које ће купити професионалну шиваћу машину и разбој за ткање. Тим поводом у Народној библиотеци у Србобрану уприличена је свечаност на којој су присуствовали представници дародавца, општине и удружења.
е
Фото: Дневник (Ф. Бакић)

Ово удружење основано 2015. године бави се хуманитарним радом који се огледа у изради ручно рађених одевних предмета од вуне и конца намењених за социјално угрожене категорије деце,  па ће помоћ од домаће компаније бити вишеструко корисна, јер ће сада помагати и другима којима је помоћ потребна.

Директорка Сектора за односе с јавношћу Телекома Србија Марија Бошковић казала је да компанија  ове године спроводи пројекат “УдруЖене” чији је смисао подстицање и афирмација женског предузетништва, у овкиру кога је препознато и ангажовање чланица “Руке спаса”.

– Ове године ћемо у новцу од по 200.000 динара помоћи 20 удружења с подручја Аутономне покрајине Војводине које смо одабрали у сарадњи са Саветом за родну равноправност Покрајинске владе – казала је Бошковић, наводећи да је пројекат ”УдруЖене”  на првом месту намењен женским удружењима у мањим срединама на промоцији културне баштине и развоја женског предузетништва.  – Мада је Телеком Србија првенствено у  служби дигиталних иновација, да би се до иновација  дошло не смемо заборавити традицију, корене и жене које се баве традиционалним занимањима, јер се и на тај начин ствара будућност, па  у ручним радовима, ткању , везу, плетењу, хеклању, осликавању платна, изради народних ношњи, накита … чувају се локални обичаји, баштини српска традиција али и традиција других народа.

Председница Удружења “Рука спаса” Савка Лазић казала је између осталог, како ће по куповини шиваће машине шити народне ношње, а потом их везом украсити, како би чланови Удружења “Кобасицијада” у Турији били једнообразно обучени, а потом бити окренуте и другим плановима, док ће на разбоју ткати прегаче и поклањати културно – уметничким друштвима.

– Овом донацијом отварају нам се могућности да наш рад буде користан знато шире, не само према деци – казала је Савка Лазић. – Има нас око 30 жена које недељно, а по потреби и чешће се састајемо и радимо ручне радове које потом поклањама деци из различитих слојева дрштва.

Свечаности је присуствао и председник Општине Србобран Радивој Парошки, јер је новчана помоћ локалне самоуправе од почетка деловања “Рука спаса” била од пресудног значаја за рад ове хуманитарне организације. Како је изјавио, пројекат “УдруЖене” представља лепу помоћ локалним самоуправама да се кроз друштвено одговоран рад препозна солидарност и ангажованост становништва.

– На подручју Општине Србобран има више удружења која се баве друштвено корисним радом које општина путем конкурса препознаје као значајне чиниоце у средини где делују, и из општинског буyета издваја за те намене три милиона динара – казао је Парошки.

Фото: Дневник (Ф. Бакић)

Помоћ добили Сивац, Бач, Моровић…

Представници Телекома јуче су из Срборана отишли у Сивац у Удружење “Панонија”. Већ су обишли и промовисали пројекат “УдруЖене” у Моровићу, Каравукову, Бачу, Товаришеву, Радичевићу… чија су удружења у оквиру пројекта, такође, добила по 200.000 динара. Представницима Телеком Србије следи обизазак женских удружења у Избишту, Иригу, Банатском Великом Селу, Јарковцу…

З. Делић

Фото: Ф. Бакић

EUR/RSD 117.1627
Најновије вести