Poslanice i poslanici protiv nasilja nad ženama
Uoči sednice Skupštine Vojvodine veliki broj poslanika i poslanica potpisao je peticiju kojom se zahteva da 18. maj bude dan sećanja na ubijene žene – žrtve nasilja,
koju je organizovala Ženska parlamentarna mreža Pokrajinske skupštine i time započela obeležavanje međunarodne kampanje povodom „16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama“.
Koordinatorka Ženske parlamentarne mreže Skupštine AP Vojvodine Stojanka Lekić naglasila je da je nasilje nad ženama jedan od ključnih društvenih problema. Ona je podsetila na to da je samo u prvih osam meseci prošle godine ubijeno čak 29 žena, dok je u istom periodu ove godine ubijeno 18, dodajući da je 18. maj predložen kao dan sećanja jer je to poslednji u nizu od tri dana u 2015. godini tokom kojih je od partnera i članova porodice ubijeno čak sedam žena u Srbiji.
Kampanja „16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama“ traje od 25. novembra do 10. decembra.
A. S.