Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Na severu Kosova preminule dve osobe od koronavirusa

21.04.2020. 11:35 11:36
Piše:
Foto: Vanredno stanje, korona virus u Srbiji Foto: Dnevnik.rs/ilustracija

SEVERNA MITROVICA: U srpskim sredinama na Kosovu i Metohiji u poslednja 24 sata od posledica zaraze korona virusom preminule su dve osobe, a registrovana su i dva novoobolela, saopšteno je danas na konferenciji za medije Kriznog štaba u Severnoj Mitrovici.

Kako je rečeno, preminuli su iz Leposavića i Zvečana. Dve novoobolele osobe su sa područja opštine Severna Mitrovica.

Ukupan broj zaraženih virusom kovid-19 u srpskim sredinama na Kosovu je 82, a od tog broja 33 osobe su iz Severne Mitrovice.

U ovom gradu od početka pandemijske krize registrovan je jedan smrtni slučaj ali i devet izlečenih od koronavirusa.

U srpskim sredinama na Kosovu izlečen je ukupno 21 pacijent koji je bio zaražen novim virusom, dok je od posledica ove zaraze preminulo ukupno pet osoba, navodi Kosovo onlajn.

U Zvečanu je do danas zaraženo 19 pacijenata (11 izlečeno, jedan preminuo), u Zubinom Potoku 19 i Leposaviću 11 (tri preminula, jedan izlečen).

U Kliničko-bolničkom centru u Severnoj Mitrovici leči se 18 pacijenta. U Studentskom centru je smešteno 30, Kliničkom centru Kragujevac četiri, Kliničkom centru Niš jedan, KBC Dragisa Mišović u Beogradu dva i jedan pacijent se oporavlja na Beogradskom sajmu.

Piše:
Pošaljite komentar