TSC pobeda vodi u Evropu, Voši bod kao imperativ
Fudbaleri TSC iz Bačke Topole danas dočekuju ekipu Vojvodine u poslednjoj prvenstvenoj utakmici plej ofa Srbije sa namerom da osvoje sva tri boda i izbore plasman u kvalifikacije za Ligu Konfederacija.
Šef stručnog štaba Topolčana Žarko Lazetić istakao je da očekuje težak, napet i neizvestan duel sa Vojvodinom, u kojem je sigurno da će obe ekipe pokušati da pobede.
- Vojvodina je treći klub u našoj zemlji. Ove sezone nisu ispunili ni minimum onoga što se od njih očekivalo, ali to je verovatno splet raznih okolnosti. Siguran sam da će na utakmici protiv nas biti veoma motivisani i da će dati maksimum. Imaju fenomenalne igrače i trenera koga poznajem i izuzetno cenim - kazao je Lazetić.
Lazetić je dodao da sa velikim poštovanjem dočekuje protivnika i da je svestan da rezultati koje postižu u poslednje vreme nisu realni.
- Vojvodina je i pojedinačno i timski veoma opasna i nećemo dozvoliti da nas iznenade, već ćemo se dobro pripremiti. Veoma je važno to što mi i u poslednjem kolu imamo šansu da ostvarimo cilj. Nemamo tu rasterećenosti koju ima Vojvodina i koju ja lično ne volim jer sam svestan da ona može da vodi u oba smera. Iz te rasterećenosti može da se desi da protivniku sve polazi od ruke jer se trenutno ne bore za plasman, ali druge strane ja volim i pritisak pod kojim smo, jer dobar rezultat moramo da postignemo kako bismo ostvarili cilj - rekao je Lazetić. - Na žalost, rezultatom protiv Radničkog nismo sebi zagarantovali da sudbinu držimo u svojim rukama, već smo dozvolili da zavisimo od druge utakmice. Ipak, to ne sme da nas opterećuje. Držaćemo fokus na uslovu svih uslova – pobedi. Bićemo spremi, pokazaćemo dobru igru jer samo tako možemo da ostvarimo povoljan rezultat.
Igrač sredine terena Bertalan Bočkai, koji je nedavno dobio poziv da igra za mladu reprezentaciju Mađarske, je naglasio da su igrači TSC-a profesionalci i da ih odlaganje utakmice nije omelo u pripremama.
- Biće to veoma težak meč, mogu da kažem najteži ove sezone. Treba da budemo koncentrisanii ne smemo da pravimo greške poput onih u Nišu. Tamo smo se loše pokazali, pogotovo u prvom poluvremenu. Ali, ako protiv Vojvodine budemo igrali onako kako znamo, i ako svi damo 100 odsto svoje energije, nećemo imati probleme. Odigraćemo isto i to neće imati rezultatski značaj. Standardno se pripremamo - zaključio je Bočkai.
S. St. - G. K.
Vojvodina na teren s mladim snagama
Ako je suditi na osnovu sastava protiv Čukaričkog, samo će četvorica fudbalera Vojvodine istrčati danas na teren TSC arene u Bačkoj Topoli, u odnosu na tim koji je potkraj septembra prošle godine na istom terenu, u susretu sa istim suparnikom, poražen minimalnim rezultatom. U međuvremenu, Vojvodina i TSC sastali su se i na „Karađorđu“ u Novom Sadu. I opet je rezultatski konto Vojvodine ostao prazan. Da sve bude u skladu sa već viđenim i rezultat je bio identičan, 1:0 za TSC.
Do danas, što se novosadskog tima tiče, na čelu stručnog štaba došlo je do smene, ali i do opredeljenja u pogledu sastava ekipe, čiji osnov sada čine mladi igrači, školovani u sopstvenoj školi u Boškov centru u Veterniku. Vojvodina je sedma na superligaškoj tabeli i tu se ništa promeniti ne može. Preostali susret na gostovanju u Bačkoj Topoli poslužiće treneru Draganu Radojičiću da fudbalskoj Srbiji predstavi neke nove klince, buduće nosioce igre.
-Statistika svedoči da su u minula dva i po meseca, od momenta kada sam prihvatio ulogu šefa stručnog štaba, svi mladi igrači koji su priključeni seniorskom sastavu, dobili šansu – podseća trener Vojvodine Dragan Radojičić. – Od trenutka kada smo izgubili šansu za plasman u evropske kvalifikacije, u procentima njih 90 posto bili su na terenu, što se najbolje moglo uočiti u utakmici sa Čukaričkim. Moj tim je tako radio, sada će doći neki drugi ljudi da vode ekipu i neka nastave tim putem. U Bačkoj Topoli sa nama će biti trojica, četvorica omladinaca. Tako sam radio i u svom prvom mandatu u Vojvodini, kada su igrali Tadić i Medojević, kada su debitovali Tošić i Aleksić, to je bilo moje opredeljenje u svakom klubu u kome sam radio. Ja mladima verujem i uvek sam spreman da im dam šansu u kombinaciji sa iskusnim igračima. Tako će biti i na TSC areni, u poslednjem kolu.
Uprkos činjenici da za Novosađane predstojeće iskušenje nema takmičarski značaj, Radojičić i njegovi izabranici spremni su da utiskom na terenu odgovore na sve izazove, s obzirom na to da bi rezultat te utakmice mogao da utiče na poredak koji odlučuje o plasmanu u kvalifikacije Lige konferencija, niškog Radničkog, Voždovca i TSC-a. Otuda i oprez prilikom sastavljanja tima i mogućnostima da isključivo mladim igračima poveri zadatak u kome Vojvodina igra za čast kluba, čiji je učinak u minuloj sezoni daleko ispod renomea kolektiva.
L. Bakmaz