BALKANSKA PROROČICA PREDVIDELA DA ĆE INDIJA NAPASTI PAKISTAN Evo od kojih njenih proročanstava se ledi krv u žilama- Ovo će biti GODINA KATASTROFE
Više od decenije staro upozorenje čuvene bugarske proročice Babe Vangeponovo je dospelo u centar pažnje
Slepa mističarka, poznata po predviđanjima koja su, kako se tvrdi, obuhvatila događaje poput napada 11. septembra i pandemije koronavirusa, navodno je za 2025. godinu najavila niz dramatičnih i mračnih događaja.
Prema pisanju Ekonomik Tajmsa, Baba Vanga je upozorila na rat u Evropi koji bi mogao uzdrmati temelje čitavog kontinenta
. Iako nije precizirala koje će države biti uključene, njeno proročanstvo ukazuje na demografski kolaps i početak onoga što je opisala kao "propast čovečanstva".
Predvidela i ekonomski slom...
Vangina predviđanja za 2025. ne zaustavljaju se samo na ratu. Navodno je predvidela i veliki globalni ekonomski slom. Po njenim rečima, finansijski sistemi mogli bi da se uruše širom sveta, ostavljajući dugotrajne posledice za mnoge države.
Iako su donedavno ovakve tvrdnje delovale preterano, savremena dešavanja sve više podsećaju na ono što je Vanga najavljivala. Početkom aprila, bivši američki predsednik Donald Tramp najavio je carine od čak 145% na kinesku robu, što je već uzdrmalo globalna tržišta. Ekonomisti upozoravaju na moguće širenje finansijske krize — scenario koji podseća na Vangine reči.
...i prirodne katastrofe
Pored političkih i ekonomskih tenzija, svet pogađaju i prirodne katastrofe. Krajem marta, zemljotres jačine 7,7 pogodio je Mijanmar, usmrtivši preko 1.700 ljudi. U susednom Tajlandu prijavljeni su dodatni smrtni slučajevi i nestali. U istom periodu, Tonga je potresena zemljotresom jačine 7,1, što je izazvalo upozorenja na cunami.
Sve češće katastrofe dodatno učvršćuju osećaj da svet klizi u neizvesnost – baš onako kako je Baba Vanga predskazala.
Njen vremenski sled proročanstava daleko nadilazi 2025. godinu. Među istaknutijim vizijama nalaze se:
2028. Početak istraživanja Venere kao potencijalnog izvora energije
2033. Drastično podizanje nivoa mora usled topljenja polarnih kapa
2076. Globalna ekspanzija komunizma
2130. Prvi kontakt čovečanstva s vanzemaljskim bićima
2170. Katastrofalna suša koja pogađa Zemlju
3005. Rat između Zemlje i civilizacije s Marsa
5079. Smak sveta
Dok ova predviđanja lice na naučnu fantastiku, brojni se i dalje pozivaju na Vanginu dosadašnju tačnost. Često je povezivana s velikim globalnim događajima koje je navodno predvidela s neverovatnom preciznošću. Među njima se izdvajaju:
Napadi 11. septembra u SAD-u
Smrt princeze Dajane 1997.
Izbijanje pandemije COVID-19
Uspon Kine kao svetske sile
Iako su njene vizije retko bile konkretne, mnoge su interpretirane kao proročki tačne, posebno u svetlu naknadnih događaja. Zbog toga mnogi Vangini sledbenici veruju da je kriza koja dolazi 2025. već započela.