Pokrajinska vlada izdvaja 19 miliona dinara za sanaciju škole u Sremskim Karlovcima
Pokrajinska vlada je na današnjoj sednici, kojoj je predsedavala predsednica Maja Gojković, donela rešenje o izdvajanju ukupno 19 miliona dinara za Osnovnu školu „23. oktobar“ u Sremskim Karlovcima.
Sredstva su namenjena za finansiranje hitnih radova na sanaciji oštećenja dela međuspratne konstrukcije toaleta i pratećih prostorija, uključujući i izradu novih toaleta, kao i za izradu projektno-tehničke dokumentacije.
Novac će biti usmeren i na izvođenje radova na rekonstrukciji i sanaciji Škole, što obuhvata i uređenje enterijera, kao i opremanje dela objekta.
Na istoj sednici doneti su i zaključci o nabavci u javnu svojinu medicinske opreme u vrednosti nešto većoj od 20 miliona dinara. Domovi zdravlja u Kuli i Žitištu dobiće ultrazvučne aparate, a Zavod za javno zdravlje u Sremskoj Mitrovici automatizovan aparat za hemokulturu.