LUKA MODRIĆ PREDSTAVLJEN NA SAN SIRU: Milan mora da se bori za trofeje
Novi fudbaler Milana Luka Modrić rekao je na promociji u novom klubu da "rosoneri" moraju da se bore za trofeje i da se sedmostruki prvak Evrope ne sme zadovoljiti samo plasmanom u Ligu šampiona.
Modrić (39) je potpisao dvogodišnji ugovor sa čelnicima sedmostrukog prvaka Evrope, a rekao je danas da jedva čeka da upozna saigrače i krene sa treninzima.
Milan sledeće sezone neće igrati u Evropi prvi put posle 2019. godine, kad je bio izbačen zbog kršenja finansijskog fer-pleja.
"Milan je jedan od najvećih klubova na svetu. Ne smemo se zadovoljiti prosečnom sezonom ili samo plasmanom u Ligu šampiona. Moj pogled na Milan je ambiciozan, ali istovremeno i realan, moramo da radimo vredno da bismo klub vratili na vrh. Minimalni cilj je igranje u Ligi šampiona, ali Milan mora da se bori za trofeje. To je moj cilj i to mora da bude cilj svih u klubu", rekao je Modrić na promociji.
Bivši fudbaler Totenhema je rekao da mu je Milan oduvek omiljeni klub u Italiji.
"Odrastao sam uz italijanski fudbal, Milan mi je uvek bio omiljeni klub u Italiji i bio je veoma popularan u Hrvatskoj, posebno jer je ovde igrao moj idol Zvonimir Boban. Oduvek sam imao poseban odnos prema crveno-crnim bojama", dodao je Modrić.
Modrić će u septembru napuniti 40 godina, ali veruje da ima šta da ponudi klubu.
"Mogu da ponudim iskustvo. Radiću naporno, daću maksimum i pokušaću da u Milanu uradim ono što sam radio i u prethodnim klubovima. Pratim italijanski fudbal, uvek je bilo puno hrvatskih igrača ovde. Imam prijatelje koji su igrali u Italiji i uvek mi se dopadao ovaj fudbal. Liga je veoma konkurentna i polako se vraća na nivo koji je imala kada je Serija A bila najbolja na svetu", zaključio je Modrić.
AC Milan Luka Modric Press Conference #WelcomeModrić pic.twitter.com/ChnguJ40EV
— H (@HQpcrt) August 4, 2025