Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

(VIDEO) PARTIZAN "SRUŠIO" BAJERN U PREPUNOJ ARENI: Navijači zviždali, igrači odgovorili pobedom

04.12.2025. 22:55 23:12
Piše:
Izvor:
Dnevnik
partizan1
Foto: TANJUG/ AMIR HAMZAGIĆ/ bg

Košarkaši Partizana u nikad čudnijoj atmosferi u Areni savladali su ekipu Bajerna sa 92:85 u 14. kolu Evrolige.

Bila je ovo prva utakmica Partizana posle ostavke Željka Obradovića, a ekipu je sa klupe vodio privremeni trener Mirko Ocokoljić.

Neprijatna je bila atmosfera u Beogradskoj areni po igrače Partizana. Navijači su uglavnom došli sa transparentima podrške Željku Obradoviću i pesme su bile usmerene na najtrofejnijeg evropskog trenera – skandiranja u znak podrške. Na utakmici nije bilo predsednika Ostoje Mijailovića, koji je vređan u više navrata pre i tokom meča, dok je na meču bio novi sportski direktor Žarko Paspalj.

Sa druge strane, igrači Partizana su izviždani u nekoliko navrata – od zagrevanja, zvaničnog predstavljanja, pa i nekih poena, pre svih Tajrika Džonsa.

Loše vesti nastavile su se povredom Alekseja Pokuševskog u prvoj četvrtini.

partizan
Foto: TANJUG/ AMIR HAMZAGIĆ/ bg

Gostujuća ekipa je bolje otvorila meč, sredinom prve četvrtine vodila je 18:9, a posle 10 minuta igre bilo je 22:16 za Bajern.

"Crno-beli" su u drugoj deonici serijom 10:0 preuzeli vođstvo kada je bilo 34:30. Bajern je zatim vratio prednost pa je na poluvremenu vodio 43:36.

Timovi su se smenjivali u vođstvu tokom treće četvrtine, a Partizan je uz prednost od šest poena razlike ušao u poslednju deonicu meča. Crno-beli zaigrali izvanredno u odbrani – Tajrik Džons je bio konstanta Partizana tokom cele utakmice, pridružio mu se Vašington trojkama, a početkom poslednje četvrtine posle trojke Kalatesa i bacanja Vašingtona bilo je 76:62. Nije moglo bez drame, kao i često s Partizanom ove sezone. Na krilima Dinvidija je Bajern prišao na "minus 2", ali vrlo važnu trojku iz ćoška pogađa Parker na 2:56 do kraja. Utakmicu je definitivno prelomio Vašington svojom petom trojkom za 87:79.

Crno-beli su bili sigurniji u završnici meča i tako došli do nove pobede u Evroligi posle tri uzastopna poraza.

Fantastičan je bio Duejn Vašington sa 22 poena (2-4 za dva, 5-6 za tri) i 6 asistencija, bez ijedne izgubljene lopte, dok je Tajrik Džons imao 21 poen (9-11 iz igre) i 10 skokova. Isak Bonga upisao je 10 poena, a Nik Kalates 9 poena i po 4 skoka i asistencije.

Spenser Dinvidi bio je najbolji kod Bajerna sa 25 poena, a Johanes Fojtman imao je učinak koji se retko viđa: 10 poena, 18 skokova, 7 asistencija, 2 ukradene i 5 izgubljenih lopti. Vladimir Lučić završio je sa 17 poena i po 4 skoka i asistencije.

Crno - beli sada imaju skor od pet pobeda i devet poraza. Bavarci su na istom učinku, posle petog uzastopnog poraza.

 

 

U narednom kolu Partizan igra sa Crvenom zvezdom sledećeg petka, u svojstvu domaćina, dok Bajern istog dana gostuje u Dubaiju.

 

Plasman obezedio Sofascore

 

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar
(VIDEO) PROBLEMI ZA PARTIZAN VEĆ NA STARTU: Povredio se Pokuševski
pokusevski

(VIDEO) PROBLEMI ZA PARTIZAN VEĆ NA STARTU: Povredio se Pokuševski

04.12.2025. 21:10 21:58
(FOTO, VIDEO) NAVIJAČI PARTIZANA SKANDIRAJU SAMO JEDNO IME: Koreografija u Areni u znaku Željka Obradovića
Дневник/В. М. Петровић

(FOTO, VIDEO) NAVIJAČI PARTIZANA SKANDIRAJU SAMO JEDNO IME: Koreografija u Areni u znaku Željka Obradovića

04.12.2025. 20:35 21:34
OBRADOVIĆEV ZAMENIK OCOKOLJIĆ: Želim da vratim košarku u prvi plan, sva naša priča vezana za Bajern
ocokoljic

OBRADOVIĆEV ZAMENIK OCOKOLJIĆ: Želim da vratim košarku u prvi plan, sva naša priča vezana za Bajern

03.12.2025. 14:58 15:02