(FOTO) RODITELJI HTELI DA PRODAJU SVOJU BEBU ZA ŠEST LIMENKI PIVA Napravili "ugovor", osuđeni na zatvorske kazne! Stravičan slučaj šokirao sve
U Arkanzasu, saveznoj državi SAD, ranije je uhapšen par koji je pokušao da proda šestomesečnu bebu u zamenu za pakovanje od šest konzervi piva.
Darijen Urban (22) je priznao krivicu po jednoj tački optužnice i osuđen je na tri godine u Odeljenju za popravne ustanove Arkanzasa, uz dodatnu trogodišnju kaznu koja je suspendovana.
Majka deteta, međutim, dobila je znatno blažu kaznu. Šejlin Elers (21), priznala je krivicu po obe tačke optužnice i dobila je uslovnu kaznu na šest godina i verovatno neće imati krivični dosije.
U slučaju oca, kazna je bila stroža najverovatnije zbog njegovih prethodnih pravnih problema (bio je prijavljen zbog dve krađe), prenosi Law&Crime.
Nesvakidašnji incident se dogodio u septembru 2024. godine. Tog dana, iz kancelarije menadžera u kampu "Beaver Lake Hide-A-Way" usledio je poziv za Kancelariju šerifa okruga Benton, a prijavljeno je da su roditelji "pokušali da prodaju bebu za šest paketa piva, a zatim su tražili 1.000 dolara za dete".
Postojao je i ugovor dokazuje čitavu bizarnost. U nesvakidašnjem dokumentu se navodi:
"Daren Urban i Šejlin Elers prenosimo svoja prava na našeg dečaka [redigovano] Kodiju Natanijelu Martinu za 1.000 dolara, 21.09.2024. godine. Odricanje od odgovornosti: Nakon potpisivanja ovoga, više nećemo menjati mišljenje i nikada više vas nećemo kontaktirati".
'Signing our rights over': Couple who tried to sell baby boy for a '6-pack of beer' to man at campground learn their fate https://t.co/C5n1SkcE6K
— Law & Crime (@lawcrimenews) December 23, 2025
Više prisutnih je potvrdilo da se radi o svojevrsnom procesu potencijalnog usvajanja, naveo je zamenik šerifa u izjavi pod zakletvom. Zamenik šerifa je takođe dobio snimak sa mobilnog telefona na kojem Urban i Elers potpisuju ugovor sa čovekom koji je trebalo da bude "kupac" deteta.
Šejlin Elers je, navodno, prišla vozilu jednog para i zamolila ih za pivo, kao što je to redovno radila. Kada su je odbili, otišla je, ali je čovek po imenu Riki Kroford ponudio pivo u zamenu da bebu zadrži preko noći?!
Kroford, koga su istražitelji tokom intervjua opisali kao prilično pijanog, navodno je rekao da je zabrinut za dobrobit bebe i da je želeo da je izvuče iz ruku roditelja - na šta su oni pristali.
"Pitao je da li može da zadrži bebu preko noći i dao je roditeljima nekoliko limenki piva u zamenu", navodi se u izjavi koja je data pod zakletvom.
Vlasnik kampa je na kraju čuo za pokušaj prodaje bebe i pozvao policiju. Beba, dečak, koji je navodno pokazivao znake zanemarivanja, odveden je u bolnicu.
Nijednom roditelju nije dozvoljen kontakt sa svojim sinom, prema sporazumima o priznanju krivice i dokumentima o presudi.