NOVO UPOZORENJE RHMZ Večeras udari OLUJNOG VETRA
Republički hidrometeorološki zavod upozorio je da će u narednih sat vremena ponegde na severu Vojvodine početi slaba kiša, dok se u drugom delu dana, posebno na jugu Banata i u planinskim predelima, očekuju jaki do olujni udari južnog i jugoistočnog vetra, najizraženiji u večernjim satima.
- Najviša temperatura kretaće se od 5 stepeni na istoku i jugoistoku do 14 stepeni na zapadu Srbije - navodi se na sajtu RHMZ.
Uveče i tokom noći kiša se očekuje u svim predelima, dok će na visokim planinama kratkotrajno padati i sneg. U drugom delu noći postepeno slabljenje vetra.
Vreme narednih dana
U četvrtak (29.01.) će biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, a slaba kiša se očekuje na severu i jugu Srbije.
U petak i za vikend (30.01. - 01.02.) opet pretežno oblačno, mestimično s kišom, u planinskim predelima i sa snegom uz postepeni pad temperature.
Početkom naredne sedmice sledi prestanak padavina i razvedravanje, dok će jugoistočni vetar od subote ponovo biti u pojačanju.
Hidrološko upozorenje
Na Južnoj Moravi kod Doljevca vodostaj je u većem porastu, nalazi se iznad granice redovne odbrane od poplava sa tendencijom manjeg porasta u narednih 12 sati, a zatim opadanja.
Na Dunavu od Bezdana do Novog Sada vodostaji će se narednih dana kretati oko i nešto ispod niskih plovidbenih nivoa.