Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

OPTUŽBA JE KLEVETA KROZ MONTAŽU GOVORA Suđenje po tužbi Trampa protiv Bi-Bi-Sija zakazano za februar 2027.

12.02.2026. 19:44 19:46
Piše:
Izvor:
Tanjug
d
Foto: Tanjug/AP Photo/Evan Vucci

Suđenje po tužbi američkog predsednika Donalda Trampa protiv Bi-Bi-Sija zakazano je za februar 2027. godine, preneo je danas britanski javni servis.

Suđenje dolazi nakon što je sudija iz Floride odbio zahtev Bi-Bi-Sija za odlaganje procesa u ovom slučaju.

Tramp tuži Bi-Bi-Si zbog klevete i načina na koji su u jednoj epizodi emisije "Panorama" montirana dva dela govora, što je stvorilo utisak da je on direktno podstakao svoje pristalice da upadnu u Kapitol 6. januara 2021. godine.

Suđenje bi trebalo da traje dve nedelje i održi se u Majamiju. "Kao što smo ranije jasno stavili do znanja, mi ćemo braniti ovaj slučaj", rekao je portparol Bi-Bi-Sija.

U saopštenju se dodaje da britanski javni servis neće davati dalje komentare o tekućim sudskim postupcima.

Bi-Bi-Si je u prethodnim podnescima naznačio da će podneti zahtev za odbacivanje slučaja do 17. marta 2026. godine.

Britanska medijska kuća se ranije izvinila Trampu zbog montaže u emisiji "Panorama", ali je odbila njegove zahteve za nadoknadu štete i nije se složila da postoji osnova za tužbu za klevetu.

Predsednik SAD traži odštetu u vezi sa montažom svog govora, za koju su njegovi advokati naveli da je "lažna i klevetnička".

Očekuje se da će se u predstojećem zahtevu britanske korporacije za odbacivanje slučaja tvrditi da sud Floride nema  nadležnost nad britanskim javnim servisom, kao i da je mesto održavanja suđenja "neprikladno".

Prošlog meseca, Bi-Bi-Si je zatražio od suda da obustavi proces otkrivanja dokaza, gde svaka strana drugoj dostavlja relevantna dokumenta i dokaze.

Sudija je juče odbio taj zahtev, navodeći između ostalih razloga, i to da je zahtev "preuranjen".

 

Izvor:
Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar