Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

HRVATSKI MINISTAR ODBRANE ZAZIRE OD SRBIJE "Poseduju ozbiljne ofanzivne sisteme"

03.03.2026. 13:32 13:45
Piše:
Izvor:
Srbija danas
srb
Foto: Ilustracija, Kanva

Retorika zemalja s kojima Hrvatska graniči, a nisu članice Evropske unije ni NATO-a niti to žele da bude, "zabrinjavajuća" je, rekao je u ponedeljak hrvatski ministar odbrane Ivan Anušić u Zagrebu i u tom kontekstu istakao je Srbiju za koju je rekao da sada raspolaže ozbiljnim "ofanzivnim sistemima".

"Permanentna retorika iz tih zemalja je zabrinjavajuća. Prema informacijama koje mi imamo, u ovom trenutku Srbija raspolaže ozbiljnim ofanzivnim sistemima koji su izuzetno kompleksni, skupi i koje nabavljaju već punih četiri, pet ili šest godina", rekao je Anušić na konferenciji o evropskoj odbrambenoj industriji.

Anušić se tu nije zaustavio, pa je rekao da oružje koje će Srbija kupovati može biti izuzetno opasno.

"Službeni Beograd i dalje namerava da nastavi sa kupovinom naoružanja koje može biti izuzetno opasno kada bi se upotrebilo", zaključio je Anušić.

Ovo nije prvi put da Hrvati kukaju zbog naoružanja Srbije, a najsvežiji primer je izjava hrvatskog predsednika Zorana Milanovića u decembru.

On se tada požalio što je Francuska prodala Hrvatskoj 12 polovnih borbenih aviona "Rafal", koje sada treba dograđivati, što će, kako je rekao, dodatno koštati, a s druge strane, Srbija je kupila 12 novih aviona.

Srbija danas

 

Izvor:
Srbija danas
Piše:
Pošaljite komentar
Vučić: Nabavićemo defanzivno, a ne ofanzivno oružje

Vučić: Nabavićemo defanzivno, a ne ofanzivno oružje

28.10.2015. 20:47 13:33
NAJVEĆE ULAGANJE U SISTEM ODBRANE: Savremena oprema i naoružanje, znatno veće plate, zbrinjavanje vojnih penzionera (VIDEO)

NAJVEĆE ULAGANJE U SISTEM ODBRANE: Savremena oprema i naoružanje, znatno veće plate, zbrinjavanje vojnih penzionera (VIDEO)

22.12.2023. 13:53 14:25